کد خبر : 4157
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

مدیرکل درسایه صنعت و معدن استان را بشناسیم/ سایه ای سنگین بر سر حسین پور

مدیرکل درسایه صنعت و معدن استان را بشناسیم/ سایه ای سنگین بر سر حسین پور
داریوش دیودیده بالاخره پس از کش و قوس های فراوان جای خود را به معاون سابقش داد تا پس از حدود ۷ سال با مدیرکلی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خداحافظی کند اما دیودیده در حالی می رود که مدیرکل اصلی صنعت، معدن و تجارت استان می ماند تا موی دماغ و سایه سر سالار حسین پور شود!

داریوش دیودیده بالاخره پس از کش و قوس های فراوان جای خود را به معاون سابقش داد تا پس از حدود ۷ سال با مدیرکلی صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خداحافظی کند اما دیودیده در حالی می رود که مدیرکل اصلی صنعت، معدن و تجارت استان می ماند تا موی دماغ و سایه سر سالار حسین پور شود!

به گزارش صدای دنا، دیودیده نیز همچون سایر مدیران هم استانی که می آیند و می روند نقاط قوت و ضعف توامان دارد که در این سالها رسانه ها و مردم بدان ها پرداخته اند، نقدهای رسانه ای از نقاط ضعف خبر می داد و گزارش های عملکرد از نقاط قوت. اما در این سالها آنچه که از چشم مردم و رسانه ها دور ماند و در نقدها دیده نشد، وجود یک مدیریت در سایه در اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان بود، مدیریتی که منفک از مدیریت دیودیده بود و البته این انفکاک بدان دلیل بود که آنچه که در این اداره کل به انجام و فرجام می رسید، ذیل همین مدیر در سایه بود نه ذیل دستورات مدیرکل اصلی و این شاید بزرگترین عامل نواقص عملکردی سازمان صمت استان باشد.

حال که داریوش دیودیده می رود و مدیرکلی دیگر می خواهد بر صندلی صمت استان تکیه بزند، آگاه کردن مدیر جدید و افکار عمومی از خطری که مدیریت سالار حسین پور را تهدید می کند، پر بیراه نیست، خطری به نام مدیریت در سایه که در این اواخر صنعت و معدن استان را از کارآمدی انداخت و این اداره کل عریض و طویل را به یک نهاد اجرایی ساده تبدیل کرد که اگر نیم نگاهی به اعتراضات و انتقادات مردم و مدیران استان از این دستگاه دولتی داشته باشیم متوجه خواهیم شد که یک جای کار دیودیده بسیار لنگیده است.

دیودیده در حالی که بر صندلی مدیرکلی تکیه زده بود اما آن کس که در واقع صنعت، معدن و تجارت را مدیریت می کرد، شخص مدیرکل نبود بلکه آقای خاص -یک کارشناس ساده- در حالی که پشت میزش چای می نوشید، قدرتی فراتر از داریوش دیودیده داشت.

مدیرکل صمت استان روی کاغذ و شاید هم در معدود جلسات استانی تمام  عناوین  مدیریتی حوزه صنایع و معادن را داشت اما آنچه که در زیرمجموعه اش می گذشت شکل گیری یک ساختار قدرتی موازی و حتی برتر از مدیرکل بود که آرام آرام دیودیده و اداره کلش را فلج کرد و در نهایت از این مدیرکل یک شخصیت ضعیف ساخت که در اواخر عمر مدیریتی اش حتی نظارت بر بازار نیز وضعیت خوبی نداشت.

حال این خطر در روز تودیع و معارفه دو دستی همراه با حکم مدیریتی تقدیم سالار حسین پور می گردد تا او تصمیم بگیرد که آرام آرام به اضمحلال تن دهد و بسوزد یا نه از همین ابتدای کار، قدرت های از دست رفته یک مدیرکل را بازیابی می کند و نگذارد  عده ای  قدرت را تحت کنترل خود درآورند.

شاید دیودیده ی ضعیف یکی دو سال اخیر، تنها تصویری باشد که از مدیرکل صنعت، معدن و تجارت در اذهان وجود دارد اما برای این تصویر شاید نتوان بر داریوش دیودیده، خرده گرفت که او نقشی تمام و کمال در چینش طرح ها و برنامه ها نداشت، حکومت در سایه ی آقای خاص که به امورات اداره کل دسترسی داشت چنان بر سر دیودیده سایه افکند که نه او را که حوزه های صنایع، معادن و تجارت یک استان را به نابودی اگر نگوییم، به خرابی کشاند.

امروز اگر بخواهیم مجموعه صنعت و معدن را بازخواست کنیم که چرا این همه شکست و طرح ناموفق داشت نباید سراغ اتاق مدیرکل برویم که او نیز تقصیری جز آنکه قدرت برخورد با دولت در سایه اداره اش را نداشت، بر گردن نگیرد؛ باید یکراست به سراغ آقای خاص برویم و شاید در نگاه اول باورمان هم نشود که یک کارشناس ساده آنقدر قدرت بگیرد که حوزه های صنعت، معدن و تجارت یک استان روی انگشتان او بچرخد و مدیرکلش نظاره گر باشد.

حال دیودیده در حال رفتن است و اما مدیرکل اصلی صنعت، معدن و تجارت می ماند، سالار حسین پور باید تکلیفش را روشن کند که از مدیرکلی فقط اتاقش را می خواهد یا نه ، قدرتش را هم نیاز دارد، حسین پور نیروی باسابقه سازمان صمت استان است و قطعا نیک می داند که در پستوهای اداره اش چه خبر است، هم اوست که باید این پستوها و پستونشینان را پاکسازی کند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پزشک چهارشنبه , ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵

درود فراوان خدمت شما . این اقای به قول معروف خاص . انقدر هم که شما میفرمایید کارشناس ساده و ساده نبود . فردی خوشفکر ،با قدرت بیان بالا و تحصیلات اکادمیک بالا بود . اگر بطور کامل دیودیده پیشنهادات ایشون و کارهاشون رو بهش عمل میکردند مهندس دیودیده لااقل تا بعد از انتخابات بعدی بیمه بود و صندلی ریاست صمت از آن خودش بود.