کد خبر : 4193
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۰۱

توقیف ۲۵۰ خودروی شوتی در استان / انهدام ۳۵ باند مواد مخدر

توقیف ۲۵۰ خودروی شوتی در استان / انهدام ۳۵ باند مواد مخدر
در برخورد با خودروهای شوتی در جاده های استان تا کنون 250 خودروی شوتی توقیف شده است.

در برخورد با خودروهای شوتی در جاده های استان تا کنون ۲۵۰ خودروی شوتی توقیف شده است.
به گزارش صدای دنا؛ فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست با خبرنگاران که به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا برگزار شده بود با بیان این خبر گفت: حضور رسانه در حوزه خبر رسانی، انعکاس به موقع اخبار، بر ارتقای سطح گاهی مردم اثر قابل توجهی دارد، ارتباط رسانه با پلیس در راستای تحقق اهداف و برنامه های در دست اقدام سبب ناکامی سودجویان و ایجاد امنیت در جامعه شده و بهترین یاری پلیس رسانه ها هستند.
سردار مهدی انصاری با بیان این خبر که میزان شرارت ها در استان ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است گفت: کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن یک درصد جمعیت و وسعت کشور اما در نوع خود و جغرافیا محدودیت های دارد که موضوعات اقتصادی، معیشت مردم سبب افزایش جرائم شده و در بین سایر استان های در حوزه سرقت رتبه  ۲۹  و در حوزه سرقت خرد رتبه  ۲۷ را داردو در حوزه جرائم به عنف رتبه  ۲۳ و با ۵۰ درصد کاهش، شرارت ۵۰ درصد کاهش و در رتبه۲۷ استان ها هستیم.

افزایش ۵۲ درصد کشف مواد مخدر
وی افزود: در حوزه خودکشی تغییری نبوده و استان ۲۳ بوده، در حوزه کشفیات مواد مخدر ۳ تن و ۷۰۰ کیلو گرم کشفیات بوده و به نسبت سال گذشته ۵۲ درصدی بوده است و در این این حوزه ۹۰۰ قاچاقچی و توزیع کننده و مصرف کننده دستگیر شده است.
سردار انصاری گفت: طرح های پاکسازی شامل ۵۴ طرح در نقاط مستعد در مراکز علمی و آموزشی و دانشگاهی و اقدامات علمی در حوزه کارگاهی و کارخانجات بوده است.

انهدام ۳۵ باند مواد مخدر
وی افزود: ۳۵ باند مواد مخدر منهدم که افزایش ۱۵۰ درصدی بوده، ۳۲ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده و به نسبت مشابه سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش داشته، در بحث کالای قاچاق لوازم خانگی، لوازم آرایشی و مواد غذایی، بیت کویت ۱۵۴ درصد و ۶۰۰ خودرو قاچاق دستگیر شده است.

کشف ۹۳ درصدی جرائم سایبری
انصاری ادامه داد: در حوزه جرائم سایبری شاهد افزایش ۲۷۱ درصدی هستیم که ۹۳ درصد از آنها کشف شده است که برداشت از حساب های بانکی ۵۷ درصد، نشر اکاذیب ۱۴ درصد و ۲۷ درصد سایر جرائم بوده است.
سردار انصاری در واکنش به صحبت های مدیرکل میراث فرهنگی مبنی بر برخورد بد با گردشگران که موجب کاهش تعداد گردشگر می شود گفت: همکاران ما در برخورد با گردشگران با رفتار مناسب با آنها روبه رو خواهند شد و کمک خواهند کرد و وظیفه ما امنیت است و ماموران ما شبانه روز کمک میکنند که گردشگری به راحتی بتواند با خاطره خوش از استان خارج شود اما مدیر کل میراث فرهنگی حق ندارد به دنبال ماموران ما حرف بزند وگرنه از لحاظ قانونی با او برخورد می شود.

دستگیری فراریان از زندان
سردار انصاری در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته، عنوان کرد: دستگیری کسانی که از زندان کهگیلویه فرار کرده بودند و در این راستا ۲ الی ۳ ماه تلاش از جمله دیگر اقدامات بوده و برای دستگیری نفر دوم در استان های شمالی پیگیر بودیم و در استان خوزستان پناه برد و نهایتا در آنجا دستگیر شد.
شعار امسال؛
پلیس هوشمند و امین مردم
سردار انصاری در خصوص برنامه های هفته ناجا گفت: هفته نیروی انتظامی روز شماری دارد، که در طول هفته و با شعار پلیس هوشمند و امین مردم از پنجشنبه این هفته، با مشارکت مردم و رسانه ها آغاز می شود، و در اولین برنامه نشست خبری با مسوولان صدا و سیما داشتیم که مقرر شد همکاران در این رسانه حاضر شده و ۳۳ برنامه توسط فرماندهان شهرستانها اعلام شود.
وی اضافه کرد: در اولین روز هفته ناجا تحت عنوان پلیس، ولایت مداری، ایثار و شهادت طلبی خواهد بود و در ساعت ۱۱ صبح با دعوت از مردم و خانواده شهدا و مسوولان استانی در گلزار شهدا حضور پیدا کرده و عطر افشانی خواهیم کرد، قبل از این برنامه کوهپیمایی در پارک ولایت انجام خواهد شد، در همین روز دیدار با نماینده ولی فقیه را خواهیم داشت که در سراسر استان فرماندهان شهرستان ها محضر علما و ائمه جمعه حوزه استحفاظی حضور پیدا خواهند کرد و به تشریح عملکرد خود می پردازند.
انصاری گفت: در دومین روز این هفته و روز جمعه با شعار پلیس جامعه ایرانی و رافت و مهربانی برنامه پیاده روی کارکنان از امام زاده عبدالله تا آبشار، برنامه آموزش همیاران پلیس توسط پلیس راهور، حضور کارکنان در نمازهای جمعه سراسر استان و سخنرانی توسط فرماندهان قبل از خطبه ها، برپایی نمایشگاه های فضای مجازی را خواهیم داشت، برپایی ایستگاه فشار خون و قندخون از دیگر برنامه ها است.
فرمانده نیروی انتظامی استان در ادامه با اشاره به برنامه های روز سوم ناجا، عنوان کرد: در روز سوم با شعار رفتار حکیمانه، خدمت صادقانه را خواهیم داشت و برگزاری مراسم صبحگاه مشترک با تیپ ۴۸ فتح، شورای اداری، خانواده ازادگان، برگزار خواهد شد و در این مراسم از خانواده آزادگان، تجلیل خیرین امنیت ساز را خواهیم داشت، از طرفی در این روز دیدار و سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران را خواهیم داشت.
سردار انصاری در ادامه بیان کرد: در روز چهارم و با شعار پلیس، قانون گرایی، مسوولیت اجتماعی و انضباط اجتماعی بوده، و برنامه نشست با معتمدین و ریش سفیدان در سراسر استان و با دعوت از ریش سفیدان برای بیان مشکلات را خواهیم داشت، از طرفی برگزاری نشست علمی با اساتید دانشگاه از دیگر برنامه ها خواهد بود.
وی افزود: در روز پنجم و با شعار پلیس دانش بنیان و حرفه ای گری را خواهیم بوده، که در این روز ملاقات عمومی با ۱۹۷ و با مردم، نشست با مسوولان حفاظتی و تشویق از تلاشگران آنها صورت خواهد گرفت.
سردار انصاری در ادامه با اشاره به برنامه های روز ششم هفته ناجا گفت: این روز با شعار پلیس، آموزش عمومی و پیشگیری اجتماعی نامگذاری شده و از همیاران نمونه توسط پلیس راه استان تجلیل خواهد شد، از طرفی بازدید دانش آموزان از برنامه های پلیس نیز صورت خواهد گرفت.
وی افزود: در روز هفتم با شعار پلیس مرزبانی، امنیت پایدار که در حوزه مرزی فعالیت دارد را خواهیم داشت، و برنامه های آنها شامل امحای موارد مخدر در‌پارک ساحلی، ارتباط مستقیم با کادر در حوزه کاری و شخصی، برنامه مانور شخصی موتوسیکلتها، حضور در مساجد برای آموزش دانش آموزان، دیدار با کارکنان بیمار را خواهیم داشت.

توقیف ۲۵۰ خودروی شوتی در استان
در ادامه برنامه سردار انصاری در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر جولان خودروهای شوتی در جاده های استان که سب تاثر بر افزایش تلفات جاده ای می شود گفت: در برخورد با خودروهای شوتی در جاده های استان تا اکنون ۲۵۰ خودروی شوتی توقیف شده است، و این کار با خطراتی همراه بوده از جمله با تیر اندازی، که این کار خطرات خود را دارد، از طرفی در بسیاری از شب ها تا صبح همکاران ما در جاده های استان در بخش پلیس آگاهی، کلانتری ها در مسیر این موضوع را پیگیری می کنند.

با ویراژ خودروها برخورد می کنیم
انصاری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر ویراژ خودروها در ساعاتی بامدادی و سلب آرامش مردم بیان کرد: بسیاری از این افراد شناسایی و دستگیر شدند، از طرفی اگر چنین موضوعی رخ دهد با آنها برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

امنیت را برقرار می کنیم
سردار انصاری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاری درخصوص نزاع های دست جمعی در ترمینال دهدشت بیان کرد: مسئله نزاع در ترمینال دهدشت که در برخی موارد رخ می دهد، سبب از بین رفتن نظم می شود و بارها به آنها همکاران تذکر صورت گرفته است که بین خودشان نظم را رعایت کنند، اما چون این نزاع ها سبب از بین بردن نظم شده ضرورت دارد ما ورود کنیم، که در این آمادگی کافی وجود دارد.

کمین پلیس راهور خلاف قانون است
فرماندهی نیروی انتظامی استان در پاسخ به سوال خبرنگار دیگر، مبنی بر مشاهده کمین خودروها در بعضی از مسیرها، عنوان کرد: کمین نیروهای پلیس امری خلاف قانون است، اما شرایط جغرافیایی استان پستی و بلندی ها، شیب ها گاهی به اجبار سبب می شود در مناطقی همکاران ما توقف کنند که البته دیگران فکر می کنند، پلیس راهور در حال کمین است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.