کد خبر : 4242
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

مخالفت نمایندگان استان با ریاست  پرویز یزدان پناه / ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در هاله ای از ابهام

مخالفت نمایندگان استان با ریاست  پرویز یزدان پناه / ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در هاله ای از ابهام
19 اردیبهشت ماه 98 بود که با ابلاغ سعید نمکی، سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به پرویز یزدان پناه رسید اما خبرها از مخالفت با ادامه کار او در مدیریت دانشگاه به گوش می رسد.

۱۹ اردیبهشت ماه ۹۸ بود که با ابلاغ سعید نمکی، سرپرستی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به پرویز یزدان پناه رسید تا اورنگ ایلامی بعد از دو سال ریاست در این دانشگاه غزل خداحافظی را بخواند و نه تنها از دانشگاه علوم پزشکی که از طبابت در یاسوج نیز منصرف شود و به شیراز کوچ کند.

به گزارش صدای دنا؛ بعد از استعفای حسن قاضی زاده هاشمی، دولت تدبیر و امید سعید نمکی را به عنوان وزیر بهداشت و درمان به مجلس شورای اسلامی معرفی نمود و نمایندگان مجلس نیز با رای اعتماد او را راهی شهرک قدس نمودند تا در ساختمان وزارت بهداشت و درمان ساکن شود.

سعید نمکی از همان آغاز با هدف اجرای برنامه های خود دست به تغییراتی زد و تعدادی از روسای دانشگاههای علوم پزشکی استانها را تغییر داد تا بتواند با تیم مدیریتی جدید در استانها به چشم انداز برنامه های خود نزدیک شود.

در همین راستا بود که روسای دانشگاههای علوم پزشکی یاسوج، لرستان ، گیلان، البرز، ایلام ، اراک ، همدان و هرمزگان از سمت خود خداحافظی نمودند و سرپرست این دانشگاهها منصوب گردید.

این تغییر در استان کهگیلویه و بویراحمد منجر به رفتن اورنگ ایلامی و ابلاغ حکم سرپرستی پرویز یزدان پناه در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ گردید. تغییری که از سال گذشته در رسانه ها مطرح گردیده بود و تایید و تکذیبه های فراوانی را به دنبال داشت.

صدای دنا در ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ از  جایگزینی یزدان پناه به جای ایلامی خبر داد. خبری که چندان به مذاق حامیان ایلامی خوش نیامد و شاید پرویز یزدان پناه نیز باور نداشت که روزی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مطرح و منصوب شود.

اما تا کنون وضعیت ریاست سرپرست دانشگاههای لرستان، گیلان ، البرز، ایلام، اراک و همدان که همگی بعد از انتصاب سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بودند مشخص شده است و روسای این دانشگاهها با حکم سعید نمکی منصوب شده اند. این در حالی است که  بعد از گذشت تقریبا ۵ ماه از ابلاغ حکم سرپرستی، هنوز خبری از حکم ریاست او بر این دانشگاه نشده است تا این موضوع تا کنون در هاله ای از ابهام باقی بماند و سرپرستی پرویز یزدان پناه به روزهای پایانی خود نزدیک شود چرا که طبق تبصره ۲ ماده ۴   آیین نامه جامع مدیریت دانشگاهها وموسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری ، « وزیر هر یک از وزارتین می‌تواند تا تایید حکم رئیس پیشنهادی موسسه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی را حداکثر به مدت شش ماه به عنوان سرپرست موسسه منصوب نماید» و برخی از اخبار رسیده حکایت از مخالفت با ادامه کار  یزدانپناه در مدیریت دانشگاه دارد.

همگان نیک می دانند که دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی اصلی بهداشت و سلامت یکی از نهادهایی است که بیشترین ارتباط با اقشار مختلف را دارد و به همین جهت حساسیت کارها و ماموریت های این دانشگاه برای جامعه حیاتی و مهم است.

کهگیلویه و بویراحمد استانی با شرایط خاص منطقه ای و جغرافیایی بیش از سایر نقاط کشور نیازمند توجه ویژه بهداشتی و درمانی است که اداره شدن دانشگاه این استان با عنوان سرپرست می تواند به موضوع سلامت و بهداشت در این منطقه آسیب جدی وارد نماید.

گفتار درمانی در برابر بکارگیری غیر قانونی نیرو

قبل از آمدن پرویز یزدان پناه موضوع بکارگیری فله ای و غیر قانونی نیرو در دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی درمانی استان موضوعی بود که در افکار عمومی اعلام شده بود و شاید جامعه انتظار داشت که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بتواند این مهم را به سرانجام برساند و با اخراج نیروهای بکارگرفته شده غیرقانونی، در برابر بی عدالتی و تبعیض قد علم کند و در راستای اجرای عدالت،  بکارگیری نیرو را طبق قانون و با برگزاری آزمون محقق نماید اما آنچه که تا کنون از عملکرد پرویز یزدان پناه در این زمینه دیده شده تنها گفتار درمانی بوده است، هر چند خودش بکارگیری این نیروها را غیر قانونی می داند اما اقدامی موثر برای تعیین تکلیف این نیروها تا کنون صورت نگرفته است تا همچنان دانشگاه علوم پزشکی، در صدر جدول تبعیض در بکارگیری نیروها در استان  قرار داشته باشد.

انتصابات انتقاد برانگیز

انتصابات در دانشگاه علوم پزشکی استان  در همان آغاز به کار پرویز یزدان پناه  از دیگر موضوعاتی بود که رسانه ای شد و انتقاداتی را نیز به دنبال داشت. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج چندان به این انتقادات اهمیتی نداد و تغییرات در تیم مدیریتی خود را با شدت ادامه داد.

یزدان پناه که از همان آغاز،  قانون را در همه موارد گوشزد می کرد و رعایت قانون را به عنوان اصلی ترین محور برنامه های خود اعلام می نمود در ادامه کار به تغییر معاونت های خود اقدام کرد.

کارشناس ارشد پرستاری معاون توسعه و مدیر منابع دانشگاه شد

او در اولین گام  جلال پوران فرد را از مرکز فوریت های پزشکی استان برداشته و  به عنوان معاونت توسعه و مدیریت منابع  دانشگاه منصوب کرد. این انتصاب در حالی صورت می گرفت که  پوران فرد دارای مدرک کارشناسی ارشد پرستاری و دانشجوی  دانشگاه تهران بوده است . این انتصاب در حالی صورت گرفت که در قسمت د ماده ۵ آیین نامه جامع مدیریت دانشگاهها وموسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری، داشتن حداقل ۵ سال سابقه خدمت در دانشگاهها با مدرک دکترا در وضعیت هیات علمی و همچنین دارا بودن مدرک تحصیلی تخصصی و با تجربه علمی را شرط معاونت اعلام کرده بودند و در تبصره ۲ همان ماده ذکر می کند که « در شرایط استنثایی، داشتن مرتبه مربی ب مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مرتبط برای معاونت توسعه مدیریت و منابع …» را عنوان می کند که بنظر می رسد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این زمینه دچار تخلف قانونی شده است.

دانشجوی دانشگاه شیراز معاون دانشجویی و فرهنگی

یزدان پناه، معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه را نیز به دستان ابوالقاسم هادی نیا سپرد. هادی نیا نیز دانشجوی دانشگاه شیراز بود و که برخی ها بر این باوند که که سرپرست دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه نیز قانون را رعایت نکرد و او را به عنوان معاون دانشجویی و فرهنگی  منصوب نمود.

متخصص زنان و زایمان معاون آموزشی دانشگاه

پرویز یزدان پناه سپس به سوی معاونت آموزشی دانشگاه خیز برداشت و فرزانه آرامش را به عنوان معاون آموزشی دانشگاه منصوب کرد در حالی که آرامش یک روز سابقه مدیریت آموزشی را در کارنامه خود نداشت و از آنجا که متخصص زنان و زایمان در یاسوج بود قطعا کار در مطب و معاونت می تواند اختلال جدی در امور معاونت آموزشی دانشگاه ایجاد نماید.

معاون بهداشتی بدون یک روز مدیریت بهداشتی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بدون از توجه به همه انتقاداتی که در زمینه این انتصابات صورت گرفت به سراغ معاونت بهداشتی دانشگاه رفت و محمد مهدی بانشی را نیز بدون از یک روز سابقه مدیریتی در مراکز بهداشتی به سرپرستی  این معاونت مهم و تاثیر گذار نشاند.

بیمارستان چرام و واگذاری به پیمانکار قبلی / نمره صفر عدل هاشمی برای دانشگاه علوم پزشکی استان 

تعطیلی پروژه ها و به نتیجه نرسیدن پروژه هایی که حتی در زمان ایلامی تا ۹۵ درصد پیشرفت اعلام شده بودند باعث گردید تا پرویز یزدان پناه در این زمینه نیز حرفی برای گفتن نداشته باشد هر چند که موضوع بیمارستان چرام بعد از رسانه ای شدن و واکنش نماینده کهگیلویه در مجلس باعث گردید تا یزدان پناه،  تخلف در واگذاری این پروژه و دخالت برخی از دستگاهها را علت راکد بودن این پروژه اعلام کند اما بعد از مدتی خبر واگذاری این پروژه به همان پیمانکار قبلی رسانه ای شد تا یزدان پناه نه تنها برای تغییر پیمانکار موفق نباشد که مخالفت نماینده کهگیلویه را در سبد خود قرار دهد به طوری عدل هاشمی پور نمره صفر را برای عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد.

غلامرضا تاجگردون و قفل بر درب ام آر آی گچساران

غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت نیز در اعتراض به عملکرد یزدان پناه ، به قول خوش کاری خلاف قانون انجام داد و قفلی بر درب مرکز ام آر آی  گچساران آویزان نمود. هر چند که تاجگردون خود از غیرقانونی بودن اقدامش سخن گرفت و در نهایت عذرخواهی نمود اما این رفتار او باعث گرددی تا ایرج حریرچی  قائم مقام وزیر بهداشت به یاسوج سفر کند و موضوعات دانشگاه علوم پزشکی استان را از نزدیک ببیند.

غلام محمد زارعی و عدم شرکت در عملیات اجرایی بیمارستان سی سخت

غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا هم که از عملکرد پرویز یزدان پناه دل خوشی نداشت علیرغم حضور در همه مراسمات کلنگ زنی و افتتاحیه پروژه ها به مراسم آغاز عملیات اجرایی بیمارستان سی سخت نیامد تا مخالفت خود را با ادامه کار پرویز یزدان پناه اعلام کند .

هر چند که این موارد می تواند بخشی از دلایل عدم صدور حکم ریاست پرویز یزدان پناه باشد و بنظر می رسد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز با ادامه مدیریت یزدان پناه در دانشگاه علوم پزشکی مخالف باشند اما با توجه به وضعیت استان و پایان مهلت سرپرستی  وی در دانشگاه علوم پزشکی استان لازم است تا مدیران ارشد و نمایندگان تلاش نمایند تا هر چه سریعتر وضعیت مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی استان مشخص شود چرا که هر گونه تعلل و تاخیر در فرآیند  کار می تواند مانعی بر سر راه توسعه استان باشد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 17 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۷
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

صبا چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

فکر میکنم علت اصلی عدم همراهی نمایندگان مخالفت با نیروهای استخدامی است که آقایان تاجگردون و زارعی بین خود سهمیه بندی و برخلاف قانون بر گرده علوم پزشکی استان تحمیل کرده بودند.(به قول رسانه ها استخدام های اتوبوسی!)
در ساخت بیمارستان جلیل و بکارگیری پیمانکار و کارگر هم چنین اعمال نفوذ هایی شنیده میشد.

دنایی چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

ضعیف ترین مدیر شبکه که از بستگان ایشان بوده و … را حفظ نموده و بیش از شش نیروی پزشک خانواده در چهار ماه گذشته برای شهرستان دنا و.. که از حوزه محل سکونتش هست استخدام کرده در حالی که شبکه دنا بدهکار ترین شبکه بوده و اعتباری برای بکارگیری نداشته

کارشناس چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

بیشترین امتیاز را در انتصابات به نمایندگان داده . از جمله معاون پشتیبانی و معاون فنی مرکز بهداشت استان و رییس مرکز بهداشت بویراحمد و بیمارستان جلیل وانتصاب یک بهورز به عنوان معاون شبکه بویراحمد از بستگان نماینده و …..اون وقت ادعای استقلال دانشگاه را دارد . خودش و مشاور کلش نیرو بدون ضابطه در شبکه دنابصورت پزشک خانواده استخدام میکنند . اون وقت شعار مبارزه با فساد و … میدهد و….

جلال چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷

هر سال باید بگیم دریغ از پارسال . عملکرد گذشته ایشان در نظام پزشکی و مدیریت کلنیک ها و معاونت درمان را باید قبلش رصد میکردین و بعد بهش پست میدادن ..!!!!!!!! استخدام های صورت گرفته و نیروهای شرکتی در زمان معاونت درمان ایشان در بیمارستانهای امام سجاد و شهید بهشتی رصد کنید تا بهتر ایشان را بشناسید . نهاد های نظارتی کجاییند ؟؟؟؟ دقیقا کجاییند؟؟

بنگرو چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴

آخ و بخت عسکر

سلامت چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹

به قران در حد معاونت هم نیست حیف شد چمن رفت ..ما رو تحقیر و خورد کردن نمایندگان

محمد چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

اخ از بخت سلامت مردم این استان . زمانی که یزدان پناه معاون درمان بود کلی انتقاد پشتش بود و از کارش راضی نبودند ، حالا اومد رئیس شد ، الان دوباره خیلی ازش ناراضی ترن ، واقعا تا کی باید حسرت یک مدیر خوب در راس سلامت این استان باشیم؟ بقول یکی از دوستان چرا باید حسرت پارسال رو بخوریم؟ در زمان دکتر ایلامی انتقادها زیاد بود ، الان مردم میگن صد رحمت به ایلامی

اسماعیل چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

ایشون فقط و فقط برای معاونت درمانگاه شهید مفتح خوب هستن و بس

ممدوح چهارشنبه , ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

هرکس نداند ما خوب میدانیم که ریاست دانشگاه تا یک سال فرست دارد تاییدیه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دریافت کند که هنوز دیر نشده است . در مورد معاونت ها باید بگویم مدیر بودن بر داشتن مدرک تخصص ارجح تر است. چرا که مشاهده شده متخصصان بیشتر به فکر مطب هستند تابه فکر معاونت خود باشند.
در بین معاونت ها آقای پوران فرد عالیه. مطمئنا هر کسی را هم برای معاونت ها انتخاب می کردند حالا هم انتقاد می‌شد .

محمد پنج شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

شما فرصت رو فرست ننویس ، کسی نمیگه لالی برادر عزیز . و اگر ما از زمان آقای پوردانش و نیکبخت و نبوی زاده و … دانشگاه رو میشناسیم ، معمولا قبل از ۶ ماه حکم تایید میشد . باید بگم که اخ و بخت عسکر ، …. به هر حال وقتی حاج زارع به شدت مخالفشه ، حاج عدل هم به شدت ، تاجگردون هم از کارش راضی نیست ، داریم روز شماری میکنیم براشون گود بای پارتی بگیریم . خخخخخ

محمد مرادی یکشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸

چقدر ضعیف مدیرانی که کار بلد نیستن و همش در جستجوی این هستن گره بندازن تو کار افراد کجا رو دیدین از پرستار مرد به عنوان نیروی خدمات و کارگر استفاده بشه

وفا پنج شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰:۰۳

…که پول و اتاق عمل رو ول نمیکنن خدمت به مردم وپرسنل کنن!! …. هم … آرزوهای برباد رفته کودکیش برآورده کنه با ظلم درحق نیازمندان کار… دم از قانون هم میزنه

یزدان پنج شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۳:۳۲

مطمعنا کسایی که مخالف دکتریزدانپناه هستن خواسته های غیره قانونی اونا براورده نشده,دانشگاهی که رییسان قبلی تاخرخره برده بودن توقرض وبدهی چطورمیشد توپنج ماه جمعش کرد,بعدش اون نیروهایی که میگی,کدوم یکیش فامیل خودشه,حتی نزدیک ترین فامیلای خودشوهم اخراج کرده,اونایی که باایشان مخالفن مطمعنا یا خواسته هاشون براورده نشده,یاچیزی روازدست دادن,همون نیروهایی که قبلا ایلامی اوردمگه فامیل خودشه,همش قوم وخویش,ایلامی,ونمایندگانه,ونمایندگان نمیزارن اخراجشون کنه,,یه عده فقط یه گوشی به دست گرفتن وفقط شب وروزبنوبسن ایلامی,یزدانپناه,چمن,وحاج زارعی خوب بوده یانه,ولی مطمعنم توی سیستم اداری نیستن که بدونن,چی به چیه,وچیزی که ماداریم سنگ انداز ومایوس کننده وشایعه پراکن,تواستان ,,یزدانپناه خوب بوده,وهست وخواهدبود,باوجودی که حتی یک پاپاسی نفع هم برام نداشته,ولی امیدوارم موفق وپیروزباشه,وسد راه قانون گریزان,.به امیدروزی که دراستان غریبه پرستی ربشه کن بشه,,اگه الان یک غیره بومی بود,خوب براش خوش خدمتی میکردن,,

صنم پنج شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۲۶

چه نوشته غرض ورزانه ای! اولندش که تغییر معاونت ها حق مسلمشونه! برای چی نباید عوض کنه؟!
بعدشم معاونت اتفاقا دست پزشک ها نباشه خیلی بهتره چون پزشک ها اینقدر مطب و کشیک دارن که واقعا وقتشونو نمیزارن
برای حکم هم دیر نشده و به یاری خدا همونجوری که سرپرست شد حکم ریاست هم میاد! نگران نباشید شما
در آخر هم اگر ادعا دارین خبرگزاری منصفی هستین کامنت منو بزارین

Hamid پنج شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵

…. که دست نشانده نماینده ها بود اومد و دانشگاه را به خاک سیاه نشوند با دویست میلیارد کسری که ظرف دو سال به بار آورد دانشگاه به تاراج رفت و همه راضی شدیم که ایلامی بره هر کی بیاد بیاد شده یه بهورز روستا حالا هم خدا کنه که نماینده ها عبرت گرفته باشن دوباره همون داستان تکرار نشه.

امین یکشنبه , ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳

نظرات دوستان را که می خوانیم ، از اظهار نظرهای عده ای نگران می شویم . در استان ما دو مشکل اصلی وجود دارد :یکی غریبه پرستی و دیگری توقعات شخصی ،یعنی هر مدیری به کام و مرام کسی قدم برنداشت باید تخریب شود ،
من اگه جای دکتر یزدانپناه بودم مسئولیت دانشگاه را بامبلغ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی قبول نمی کردم .
کسانیکه طبل انتقاد و دلسوزی شان صدای بلندی دارد : چرا از بدهکاری نزدیک به ۲۰۰ میلیاردی دانشگاه ، ورود بی رویه و استخدام های فله ای در گذشته و هزاران مشکل دیگه صحبت
و انتقاد نمی کنید. کاملا واضح است که منافعی داشته اید و به خطر افتاده است و به قول روانشناسان دارید دلیل تراشی می کنید
دکتر یزدانپناه معصوم نیست اما مدیر توانمندی است و انشالله خواهد بود.

علي دوشنبه , ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۸

متاسفم متاسفم متاسفم …..تجربه نشون داده که ما مردمی قدر نشناس هستیم چرا همش دنبال منافع شخصی خودمونیم بجای اینکه دکتر یزدانپناه این انسان شریف رو حمایت کنیم داریم سنگ اندازی براش میکنیم. از خدا بترسین