کد خبر : 4247
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶

کلاه گشاد مدیران برق استان بر سر وزیر نیرو/ « هیچ » دستاورد استان از سفر وزیر نیرو/ آقای استاندار شما هم اطلاع داشتید؟

کلاه گشاد مدیران برق استان بر سر وزیر نیرو/  « هیچ » دستاورد استان از سفر وزیر نیرو/ آقای استاندار شما هم اطلاع داشتید؟
پروژه های پست برق چرام ، 230 کیلو ولت ساران گچساران و 132 کیلوولت دنا که قبلا افتتاح شده بودند برای بار دوم توسط وزیر نیرو افتتاح شد و مدیران برق استان کلاه گشادی بر سر وزیر گذاشتند تا این سفر هیچ دستاوردی نداشته باشد

پروژه های پست برق چرام ، ۲۳۰ کیلو ولت ساران گچساران و ۱۳۲ کیلوولت دنا که قبلا افتتاح شده بودند برای بار دوم توسط وزیر نیرو افتتاح شدند و مدیران برق کلاه گشادی بر سر وزیر گذاشتند تا این سفر هیچ دستاوردی برای استان  نداشته باشد.

به گزارش صدای دنا؛ رضا اردکانیان وزیر نیرو   که از چند هفته پیش خبر حضورش در استان کهگیلویه و بویراحمد در رسانه ها منتشر شده بود سرانجام روز شنبه  ۱۳ مهر ۱۳۹۸ برای افتتاح و کلنگ زنی  پروژه  های آن وزارتخانه وارد استان کهگیلویه و بویرحمد شد تا با حضور وزیر   ۱۱ پروژه زیرساختی با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح یا عملیات اجرایی آنها شروع شود. اما با جستجویی کوتاه در پایگاههای خبری و خبرگزاری ها متوجه شدیم که برخی از این پروژه ها در سال گذشته و یا چند ماه قبل مورد بهره برداری قرار گرفته و یا به مناسبت هفته دولت کلنگ زنی شده بودند و مدیران برق استان کلاه گشادی را بر سر وزیر و استان کهگیلویه و بویراحمد گذاشتند تا این سفر دستاوردی برای استان نداشته باشد.

  • پست برق چرام

بر اساس گزارش برق نیوز( پایگاه اطلاع رسانی صنعت برق)  فاز نخست پست برق ۱۳۲ کیلوولت چرام با حضور وزیر نیرو در ۱۳ مهر ۱۳۹۸ افتتاح شد و عملیات اجرایی فاز دوم آن آغاز گردید و نوشت:« با حضور وزیر نیرو و به صورت همزمان، مراسم افتتاح فاز اول و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پست برق چرام و ورود و خروج خط ۱۳۲ کیلوولت بهبهان – یاسوج برگزار شد. »

این در حالی است که پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو «پاون »  یکسال پیش  در ۱۹ آبانماه سال ۱۳۹۷ خبر بهره‌برداری از پست ۱۳۲ کیلوولت برق شهرستان چرام در کهگیلویه و بویراحمد را منتشر کرده بود. « فاز اول پست ۱۳۲/۳۳ کیلوولت چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر برق‌دار و به بهره برداری رسید.  به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمود دشت بزرگ” مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اعلام این خبر گفت: هزینه سرمایه‌گذاری شده در این پست ۱۲۰ میلیارد ریال بوده است. وی ادامه داد: افزایش ظرفیت تأمین انرژی برق مورد نیاز شهرستان چرام و مناطق مجاور، افزایش پایداری و بهبود وضعیت ولتاژ منطقه، کاهش محدودیت و احتمال خاموشی شبکه توزیع و افزایش تعداد فیدرهای ۳۳ کیلوولت و قابلیت مانور در شبکه توزیع از اهداف بهره‌برداری این پروژه است.»

  • پست ۲۳۰.۳۳ کیلوولت ساران گچساران

بر اساس خبری که خبرگزاری دانشجویان ( ایسنا) در ۱۳ مهر ۱۳۹۸  از سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحم منتشر کرد پست ۲۳۰.۳۳ کیلو ولت ساران گچساران  دیگر پروژه ای بود که با حضور وزیر نیرو و برخی از مسئولان استانی  در ۱۳ مهر ۱۳۹۸  افتتاح شد. « طی مراسمی پست ۲۳۰.۳۳ کیلو ولت ساران گچساران با حضور وزیر نیرو و برخی از مسئولان استانی افتتاح شد. به گزارش ایسنا، محمود دشت بزرگ، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان در این مراسم افتتاح پست ۲۳۰.۳۳ کیلو وات ساران گچساران گفت: برای اجرای این طرح ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات شرکت برق منطقه ای خوزستان هزینه شد.»

این در حالی است که  خبرگزاری فارس در ۳۰ تیر سال ۱۳۹۸ به نقل از محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر از افتتاح این پروژه  در چهار ماه قبل از افتتاح دوباره این پروژه داده بود. « پست برق «ساران» گچساران با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومانی وارد مدار شد مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: عملیات احداث پست۲۳۰.۳۳ کیلو ولت ساران و ورود و خروج خط ۲۳۰ کیلو ولت بهبهان – دوگنبدان در پست ساران به پایان رسید و برقدار شد.»

  • پست ۱۳۲ کیلو ولت دنا

پست ۱۳۲ کیلوولت دنا از دیگر پروژه هایی بود که در ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۸ با حضوروزیر  نیرو، استاندار و جمعی از مسوولین استانی به بهره برداری رسید. داوود راهزادی مدیر عامل برق استان در این مراسم گفت: فاز اول طرح دائم پست ۱۳۲ کیلو ولت دنا ۲۷ مگاولت آمپر دارد و هدف از اجرای پروژه تأمین برق مطمئن و افزایش ظرفیت شبکه برق در شهرستان یاسوج است.

این در حالی است که پایگاه خبری توانیر و  پایگاه خبری روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان در چهارم شهریور سال ۱۳۹۸ ( یک ماه قبل) به نقل از مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان خبر از کلنگ زنی و یا افتتاح این پروژه ها به مناسبت هفته دولت داده بود. « مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: این شرکت به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت پروژه هایی با حجم سرمایه گذاری حدود ۷ هزار میلیارد ریال آماده افتتاح یا کلنگ زنی در بخش پست و خط دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار کرد: در بخش پست های برق ۲۰ پروژه با ارزش سرمایه گذاری ۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد ریال آماده افتتاح و ۷ پروژه با ارزش سرمایه گذاری ۷۴۱ میلیارد ریال آماده کلنگ زنی است.
وی بیان کرد: از جمله پست های برق قابل افتتاح این شرکت می توان به فاز اول پست ۱۳۲ کیلو ولت کیانشهر ۱، پست سیار ۱۳۲ کیلو ولت کارون در اهواز، افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلو ولت رامهرمز، فاز اول پست ۱۳۲ کیلو ولت آنزان ایذه در خوزستان و فاز اول طرح دائم پست ۱۳۲ کیلو ولت دنا، فاز اول پست ۱۳۲ کیلو ولت چرام و افزایش ظرفیت و تکمیل طرح دائم پست ۲۳۰ کیلو ولت ساران در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد».

حال با این وضعیت سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحمد نه تنها سودی به حال این استان نداشت که مدیران برق و برنامه ریزان سفر ، کلاه گشادی بر سر وزیر نیرو و استان کهگیلویه و بویراحمد گذاشتند و او را با دست خالی و تقریبا هیچ دستاوردی راهی تهران نمودند.

داوود راهزادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق و رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کهگیلویه و بویراحمد باید به افکار عمومی پاسخ دهد که چرا چنین اتفاقی افتاده است. اتفاق نامیمونی که علاوه بر اینکه اعتماد مردم به مسوولان  را خدشه دار نموده است باعث گردید تا بدبینی نسبت به دولت تدبیر و امید در سال پایانی آن بیشتر گردد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در این سفر وزیر نیرو را همراهی می کرده است ان شاالله از چنین وضعیتی در پروژه های افتتاحی وزیر اطلاع نداشته است و بر این باوریم که چنانچه اطلاع می داشت قطعا مانع از چنین اقدامی می شد. حال با این شرایط جا دارد که نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و  استاندار محترم پا پیش بگذارند و متولیان و برنامه ریزان سفر وزیر نیرو به استان را مورد بازخواست قرار داده و این وضعیت را به وزارتخانه و شخص وزیر نیز اطلاع دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بازنشسنه اداره برق پنج شنبه , ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

امیدواریم که آقای … …… تونست کلاه برسروزیر بگذارد ولی مردم آن مردم ۲۰سال پیش نیست

ناشناس شنبه , ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد. جالب اینجاست خود شما با خبرهای کذبی که منتشر می کنید براحتی خدمات نظام را نادیده می گیرین و متاسفانه این بداخلاقی رسانه ای در استان ما خیلی مشهود است.

omidkb شنبه , ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۵

با سپاس از ارسال نظر جنابعالی
لطفا بفرمایید کدام خبر کذب منتشر شده است. اگر واقعیت ها گفته شود بد اخلاقی رسانه ای است ؟