کد خبر : 4295
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

حرفهای قشنگ رئیس کل دادگستری استان / برخورد عملی با متخلفین مطالبه عمومی است/  برخورد با مدیران متخلف داستان بی پایان نشود

حرفهای قشنگ رئیس کل دادگستری استان / برخورد عملی با متخلفین مطالبه عمومی است/  برخورد با مدیران متخلف داستان بی پایان نشود
حرفهای قشنگ رئیس کل دادگستری استان بار دیگر امید برخورد با متخلفین و قانون گریزان را بیش از گذشته در افکار عمومی زنده می کند، اما برخورد عملی با این متخلفین مطالبه عمومی است

این روزها رئیس کل دادگستری سخن از عزم جدی دستگاه قضای استان در برخورد با متخلفین و قانون گریزان اعم  از مدیران و غیره  می زند و برای آنها خط و نشان می کشد. حرفهای قشنگ رئیس کل دادگستری استان بار دیگر امید برخورد با متخلفین و قانون گریزان را بیش از گذشته در افکار عمومی زنده می کند، اما برخورد عملی با این متخلفین مطالبه عمومی است که سالها از سوی مسوولین ارشد و رسانه های استان به عنوان نماینده افکار عمومی فریاد زده می شود.

به گزارش صدای دنا؛ مدیران ارشد استان از استانداران گرفته تا دستگاه قضا  سالهاست که قانون گریزی برخی از مدیران را فریاد می زنند و از برخوردهای قانونی با آنها سخن به میان می آورند اما آنچه که تا کنون در افکار عمومی استان باقی مانده  نه تنها قانون گریزی های برخی مدیران کاهش نیافته است که چه بسا بیشتر نیز شده است  و مردم نه تنها از قانون گریزی و تجاوز به بیت المال که از وعده های برخورد  قاطع با این قانون گریزان نیز خسته شده اند و منتظرند تا با برخورد قانونی و همراه با عدالت با متخلفان و قانون گریزان نفسی راحت بکشند و برای موفقیت ناظران دلسوز و مجریان عدالت دست دعا به آسمان بلند کنند.

نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان در حالی برگزار شد که  رئیس کل دادگستری از پاسخگو بودن کسانی سخن به میان آورد که وظیفه صیانت از منابع ملی را دارند و سهل انگاری می کنند.

هر چند که حسن نگین تاجی از ممنوعیت قانونی تجاوز و تصرف حریم و بستر رودخانه ها سخن به میان آورد و از ادارات و سازمان های ذیربط خواست تا نسبت به قلع و قمع و یا رفع تصرف اقدام کنند اما خود اذعان می کند که  در اطراف شهر یاسوج و پیش چشم مسئولین متولی حریم و بستر رودخانه ها و  جنگل تصرف می شود.

رئیس کل دادگستری به یک واقعیت تلخ اشاره می کند و کوه خواری، زمین خواری و تصرف بستر رودخانه را با مجوز قانونی داده شده عنوان می کند و بدون اشاره به نام سازمان و یا نهادی می گوید: با کسی تعارف نداریم و کسانی که حریم و بستر رودخانه ها را به اشخاص واگذار نموده اند مورد رصد دستگاه قضایی خواهند بود و به گذشته هم برخواهیم گشت و به مجوزهایی که غیر قانونی در حریم و بستر رودخانه ها به اشخاص واگذار شده قطعاًما وارد عمل خواهیم شد.

وعده برخورد با متخلفین و قانون گریزان در سالهای گذشته نیز بارها و بارها از سوی مسوولین استانی داده شد و رسانه ها نیز اطلاع رسانی کرده اند اما دو موضوع جدی  در افکار عمومی وجود دارد. موضوع اول برخورد تبعیض آمیز با متخلفین است که رئیس کل دادگستری خود نیز در این نشست حداقل در مورد کارخانه های شن و ماسه بشار  به آن اشاره می کند و می گوید: « چرا بعضی از کارخانه های شن و ماسه از بستر و حریم رودخانه بشارمنتقل شدند و برخی هنوز مانده اند، این دوگانگی رفتار و تبعیض باعث می شود که مردم در واقع آن اعتمادی را که باید به متولیان امور داشته باشند از دست بدهند» و موضوع دیگر برخورد با مدیران متخلف و قانون گریزی است که با عدم رعایت قانون باعث تضییع حقوق دیگران شده اند و به هر علتی رانت و فرصتی را برای عده ای دیگر فراهم کرده اند.

البته قانون گریزی مدیران در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها به  موضوع زمین خواری و کوه خواری و یا تجاوز به حریم رودخانه ها و جنگل ها نیست که باعث خدشه دار شدن اعتماد بین مردم و مسوولین شده است بکارگیری غیرقانونی نیرو دیگر موضوعی است که بیش از تجاوز به رودخانه و کوه خواری، دیوار اعتماد را خدشه دار نموده است.

تبعیض در بکارگیری نیرو و استفاده از رانت های گروهی  و فامیلی دردی است که سالها بر گرده این مردم سنگینی می کند. هر چند که در این زمینه نیز بارها وعده برخورد با مسببین و رعایت عدالت و قانون داده شده است و برخی از مدیران که خود از عوامل این اقام تبعیض آمیز و بی قانونی بوده اند نیز برای خالی نبودن عریضه،  نامه نگاری کرده اند و دستور اخراج این نیروها را صادر نمودند اما آنچه که تا کنون مشاهده است چیزی جز یاس و سرخوردگی برای جاماندگان از قافله رانت و رابطه به همراه نداشته است.

حال آقای رئیس کل ؛ به معنای و اقعی که «حرفهای قشنگ می زنی» و بار دیگر مردم را امیدوار می کنید که عزم جدی برای برخورد با قانون گریزی و رفع تبعیض دارید امیدواریم که مردم حلاوت و شیرینی این برخوردهای قانونی همراه با عدالت را به صورت عملی بچشند و گزارش های  این اقدامات عملی و برخورد های قانونی نیز به افکار عمومی اطلاع رسانی شود تا ترک های اعتماد بین مردم و مسوولین ترمیم  و این دیوار اعتماد مستحکم تر شود و این نباشد که بعد از تشریف فرمایی جنابعالی ، باز هم آش همان و کاسه همان باشد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.