کد خبر : 4326
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵

اخراج نیروهای بکارگرفته شده غیر قانونی، اقدام انقلابی دکتر یزدان پناه / آقای دکتر دست مریزاد

اخراج نیروهای بکارگرفته شده غیر قانونی، اقدام انقلابی دکتر یزدان پناه / آقای دکتر دست مریزاد
امروز با اقدام انقلابی و عدالتخواهانه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیروهای بکارگفته شده غیر قانونی اخراج شدند

موضوع بکارگیری غیر قانونی نیرو در کهگیلویه و بویراحمد که از آن به عنوان استخدام های فله ای یاد می شد چند سالی  افکار عمومی، رسانه ها و متولیان امر را به خود مشغول نموده بود. بکارگیری خلاف قانون و بدون ضابطه نیرو در استان کهگیلویه و بویراحمد باعث نگرانی بسیاری از خانواده ها و نیروهای وفادار به نظام و انقلاب شده بود که بخشی از آن امروز با اقدام انقلابی و عدالتخواهانه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد تعیین تکلیف گردید.

به گزارش صدای دنا، هر چند که بکارگیری این نیروها در دانشگاه علوم پزشکی استان  قبل از مسوولیت یزدان پناه بوده است اما با تغییر در مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان شاید اولین مساله ای  که به صورت مطالبه عمومی از سرپرست دانشگاه در اولین نشست رسانه ای او مطرح گردید برخورد قانونی و تعیین تکلیف این نیروها بود.

پرویز یزدان پناه که از همان روز معارفه اش ، دست رد بر سینه سیاسیون زده بود و از آنها خواسته بود تا در امور دانشگاه دخالت نکنند در نشست با خبرنگاران وعده داد که قانون را ملاک عمل خویش قرار خواهد داد و هر آنچه که قانون بگوید در مورد این افراد اجرا خواهد نمود. سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان، قانون گرایی را به عنوان اولویت اصلی خود در مدیریتش اعلام کرد و با اشاره به نیروهای بکارگرفته شده در بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: « در زمینه حرف و حدیث‌های نیروهای بکارگرفته در این بیمارستان که در گذشته آغاز بکار کرده‌اند، کمیته‌ای تشکیل شده و امیدوارم بررسی‌ها به یک نتیجه منطقی برسد» .

یزدان پناه که بر اجرای قانون و قانون گرایی تاکید فراوان داشت در مهر ۱۳۹۸ نامه ای را برای معاونین دانشگاه  و همچنین روسای  بیمارستان ها و مراکز بهداشت و مدیران شبکه های بهداشتی و درمانی  استان با موضوع « اخراج نیروهای گزینش نشده » صادر نمود و در آن نامه نسبت به اخراج نیروهای شرکتی، قراردادی ، پزشک خانواده و …. بکارگفته شده بدون طی کردن مراحل گزینش تاکید نمود و نوشت : در صورت رعایت نشدن  این امر، به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.

هر چند که معاون توسعه  و مدیریت منابع دانشگاه  علیرغم انتشار این نامه تعبیر و تفسیر خاص خود را از آن نامه رسانه ای کرد و از « اخراج » با عنوان « تعیین تکلیف » تفسیر نمود،  اما امروز و بعد از گذشت ۲۰ روز از مهلت تعیین شده توسط سرپرست دانشگاه ، اخبار دریافتی حکایت از اجرای دستور صریح سرپرست دانشگاه مبنی بر اخراج این نیروها از مراکز درمانی و بهداشتی استان به ویژه بیمارستان شهید جلیل دارد.

حال ضمن خسته نباشید و دست مریزاد خدمت دکتر پرویز یزدان پناه که با اقدام انقلابی و عدالتخواهانه خود نشان داد که تحت هیچ شرایطی رانت و تبعیض ایجاد شده را تحمل نخواهد کرد ذکر چند نکته در  این زمینه ضروری به نظر می رسد.

  • حال که افکار عمومی و رسانه ها به واسطه این اقدام انقلابی و عدالتخواهانه دکتر یزدان پناه  به تقدیر از او می پردازند معاونت مدیریت و توسعه منابع انسانی دانشگاه در مصاحبه ای با تسنیم  قصد دارد این اقدام انقلابی را به حاشیه ببرد و می گوید:« با تصمیم سازمان بازرسی و بعد از بررسی‌های زیاد توسط شورای تامین، موضوع نیروهای شرکتی بیمارستان شهید جلیل یاسوج، بیمارستان بی بی حکیمه گچساران و شبکه بهداشت و درمان باشت تعیین تکلیف شد.» جلال پوران فرد که در گذشته نیز« امر» سرپرست دانشگاه مبنی بر «اخراج» نیروهای بکارگرفته شده بدون گزینش  را علیرغم صراحت در نامه در گفت و گو با تسنیم رد کرده بود و با عبارت « چنین خبری با این محتوا صحت ندارد» انتشار خبر دستور اخراج این نیروها را در راستای « تخریب مدیران ارشد دانشگاه و تشویش اذهان عمومی» قلمداد کرد،  این بار نیز به هر علتی که خود باید پاسخگو باشد می گوید: « دکتر پرویز یزدانپناه در بکارگیری و مسائل پیش آمده بعد از فعالیت این نیروها نقشی نداشته است و اتفاقا وی خواستار ادامه فعالیت این افراد بود که با مخالفت متولیان امر قرار گرفت.» جلال پوران فرد در پایان این گفت و گوی خود با تسنیم  از برگزاری آزمون برای بکارگیری نیرو خبر می دهد و می گوید:« تلاش می‌کنیم در برگزاری آزمون جدید امتیازهای برای این افراد لحاظ شود» که این خود می تواند زمینه ساز رانت و فساد دیگری در زمینه بکارگیری نیرو در آینده این مراکز بهداشتی و درمانی باشد.

بنظر می رسد برخی از افراد  به جای تلاش برای آرام کردن اوضاع و کاستن از نگرانی های این افراد و خانواده ها،  قصد دارند آنها را در برابر سازمان های بازرسی و شورای تامین  قرار دهند و این اقدام انقلابی و عدالتخواهانه سرپرست دانشگاه را به حاشیه و کما ببرند.

  • شروع این اقدام انقلابی از دانشگاه علوم پزشکی را باید به فال نیک گرفت اما مدیران سایر دستگاهها و سازمان هایی که در لیست بکارگیری غیرقانونی نیرو از چند سال پیش تا کنون بوده اند نیز لازم است به خود بیایند و با ادامه این رویه و اخراج نیروهای بکارگرفته شده غیر قانونی حلاوت و شیرینی راه افتادن این نهضت ضد تبعیض در بکارگیری نیرو را بیش از پیش به کام مردم استان بچشانند و دستگاههای نظارتی و بازرسی و همچنین شورای تامین که نهایت ایستادگی ومقاومت را در راه اجرای عدالت و قانون داشته اند این دستگاهها و نهادها را نیز زیر نگاه و نظارت تیزبین خود قرار دهند و مدیران این مجموعه ها را نیز وادار به اطاعت از قانون کنند.
  • هر چند که این اقدام پسندیده وبسیار ارزشمند است اما اخراج نیروهای بکارگرفته شده به تنهایی نمی تواند مبارزه با فساد و رانت را کامل نماید، افکار عمومی انتظار دارد عامل و یا عاملین این بی قانونی و قانون گریزی را که باعث تضییع حقوق افراد جامعه و همچنین بد بینی آنها نسبت به سایر مسوولان و متولیان امر نیز شده است مورد مواخذه و بازخواست قرار دهند تا درس عبرتی برای کسانی باشند که چنین اندیشه ای را در سر می پرورانند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 11 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

عدالتی سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

نون کسی را بریدن افتخار نداره ..فقط از همین متولیان امر تقاضا داریم در یک اقدام انقلابی دیگر نیروهای شرکتی شهرداری یاسوج و سیمان مارگون را بررسی کنن

دنای سرافراز سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸

کاش این برخوردانقلابی درجهادکشاورزی استان هم ایجادشودونیروهایی که مدیران محکوم شده بارانت قدرت سرکاراوردنداخراج شوند.چراافکارعمومی ورسانه هادربرابراین ظلم اشکارسکوت کرده اند.

ناشناس سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸

نون مردمو آجر کردن دست مریزاد گفتن و افتخار داره خدا نگذره

حزب الله سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

اینها که نیروهای …نماینده بود وچون دکتر ایلامی آنها را بکار نگرفت ….. دکتر ایلامی را برداشت..

ناشناس سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲

اقدام انقلابی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ای خدا به کجا باید پناه برد؟ الهم عجل لولیک الفرج

ناشناس سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹

واگذاری مدیریت روابط عمومی به ح ر وع ک هم کاملا غیرقانونی است
چطور م- ا رابخاطر رسمی نبودن ازکارپردازی برکنارکردند اما خیلیها الان باوجودشرکتی بودن مدیر هستند

123 سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴

کدوم نون؟ نونی که با بی عدالتی گیرشون میومد؟شما نمی بینید تو هر خونواده ای چند لیسانس و بالاتر بیکار نشسته اند؟ نمیدونید یا خودتون را به اون راه می زنید این نون که به ناحق بدست بیاد از خون سگ هم حرامتر هست. دکتر یزدان پناه نشون داد که تو این نظام هم آدم حلال هست و با این اقدام انقلابی آبروی دانشگاه و انقلاب را برگردوند. خیر ببینی دکتر حلال زاده. ممنونیم.

ناشناس چهارشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵

آره نونی که تو می خوری حلاله

ناشناس چهارشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱

اصلا اینجور نبود که یزدانپناه اینکارش کرده باشه بلکه مجبور شد وگرنه خیلی ضعیفتر ازین حرفهاست سازمان بازرسی این اقدام انقلابی را انجام داد

ناشناس جمعه , ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴

جالبه که در حالیکه ما شاهد باج دادنها هستیم همچین مقالاتی میبینیم

ناشناس جمعه , ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵

مداحی الکی کاش اقدام انقلابی حذف روسای سیاسی دانشگاها بود که سااالها سلامت مردم بازیچه باند بازی ها شده