کد خبر : 4341
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۵۴

افشاگری کنید تا سیه روی شود هر که در او غش باشد/ رسانه های مواجب بگیران ثابت دانشگاه را معرفی کنید

افشاگری کنید تا سیه روی شود هر که در او غش باشد/  رسانه های مواجب بگیران ثابت دانشگاه را معرفی کنید
 اگر صحبت های روابط عمومی دانشگاه درست و صحیح و مستند می باشد اسامی رسانه های باج خواه و مواجب بگیر ثابت دانشگاه را با تاریخ و مبلغ منتشر کند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

اگر صحبت های روابط عمومی دانشگاه درست و صحیح و مستند می باشد اسامی رسانه های باج خواه و مواجب بگیر ثابت دانشگاه را با تاریخ و مبلغ منتشر کند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

به گزارش صدای دنا؛ روز گذشته خبری در پایگاه خبری صدای دنا مبنی بر تغییر در مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر گردید که با واکنش های متفاوتی روبرو گردید. از آنجا که واکنش به یک خبر حق طبیعی افراد است رسانه ها اظهار نظر و تحلیل های متفاوت از یک  خبر و تحلیل  را با سعه صدر پذیرا خواهند بود  اما روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی  استان که یک شخصیت حقوقی و در حقیقت زبان گویای آن دانشگاه است  واکنشی متفاوت به این خبر داشته و  نکاتی را بیان نموده است که می تواند قابل تامل باشد.

آنگونه که برخی از رسانه ها نوشتند حمید صفایی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در واکنش خبر تغییر مدیریت در دانشگاه ضمن جعلی و غیر واقعی خواندن این خبر تاکید کرد:« این خبر سازی ها با قطع منابع مالی برخی خبرنگار نماها ارتباط مستقیم دارد».

هر چند که روابط عمومی دانشگاه بر جعلی بودن خبر تاکید می کند اما مطلبی را مبنی بر اینکه « هیچ زمان مشخصی برای تغییر حکم سرپرستی به ریاست در جایی مرقوم نشده است » را عنوان می کند و تاکید می کند که مدارک ایشان هم قدری دیر برای بررسی در شورای انقلاب فرهنگی فرستاده شده است این در  حالی است که طبق تبصره ۲ ماده ۴  آئین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، پژوهشی و فناوری  حداکثر زمان سرپرستی را شش ماه عنوان می کند و جای تعجب است که روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی این موضوع قانونی را نادیده می گیرد و از نبود زمان مشخص برای تغییر حکم سرپرستی به ریاست عنوان می کند.

اما روابط عمومی دانشگاه در ادامه گفت و گوی خود با پایگاههای خبری موضوعی را مطرح می کند که دغدغه برخی از  اصحاب رسانه در استان بوده و هست و تا  اینجای موضوع قابل تقدیر و تشکر است .

حمید صفایی از « قطع منابع مالی که در گذشته به طور تبعیض آمیز به برخی رسانه ها داده می شد سخن به میان می آورد » و این موضوع دردآوری است که سالها گریبان برخی از رسانه های استان را گرفته است و برخی خبرنگاران و رسانه ها را  از  رسالت های اصلی خود که همان افزایش آگاهی های جامعه و ارایه نقدهای سازنده نسبت به عملکرد مدیران در راستای توسعه همه جانبه استان است دور کرده است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی بیشتر دارد.

روابط عمومی دانشگاه شفاف و صراحتا اعلامی کند که « راستش را بخواهید در گذشته برخی از رسانه ها از منابع دانشگاه استفاده های تبعیض آمیز می کردند تا جایی که پاره ای از آنها مواجب ثابت از دانشگاه دریافت می کردند! » و هر چند که وی  « همه انتقادات را محصول باج خواهی » نمی داند اما « وجود باج خواهی برخی رسانه ها و خبرنگار نماها » را یک واقعیت تلخ می داند و از «کج شدن سر توپخانه»  « عده ای که قبلا تافته جدا بافته بودند »  سخن به میان می آورد.

صدای دنا نیز بر این باور است که مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان بر دردی دست گذاشته که دغدغه رسانه های مردمی  و خبرنگاران واقعی  استان است اما اشکال صحبت های روابط عمومی دانشگاه آنجا آشکار می گردد که هیچ گونه مصداقی را به طور مشخص عنوان نمی کند و از رسانه های مواجب بگیر ثابت در گذشته و قطع شده در حال نامی نمی برد.

به راستی  اگر صحبت های روابط عمومی دانشگاه مستند می باشد اسامی رسانه های باج خواه و مواجب بگیر ثابت دانشگاه را با تاریخ و مبلغ منتشر کند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

صدای دنا به عنوان اولین رسانه آمادگی خود را برای اعلام تمام دریافتی های خود از دانشگاه علوم پزشکی استان در دوره گذشته و حال را اعلام می کند و انتظار دارد روابط عمومی دانشگاه هر چه سریعتر در راستای دفاع و حمایت از رسانه های مردمی و خبرنگاران واقعی استان، اسامی مواجب بگیران ثابت با مبلغ دریافتی آنها در دوره گذشته و حال را منتشر نماید تا افکارعمومی این رسانه ها و به قول روابط عمومی دانشگاه « خبرنگار نماها »  را بیشتر بشناسند و اگر جرات چنین کاری را ندارید و یا چنین چیزی وجود ندارد لطفا خبرنگاران و رسانه ها را به باج خواهی و مواجب بگیری متهم نکنید.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۶
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کارشناس دوشنبه , ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۲۵

باسلام.احسنت از این موضع گیری شما.روابط عمومی توهین کرده به همه رسانه ها.باید رسانه ها شفاف سازی کنند که کی پول گرفته

خرمگس دوشنبه , ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

ما که همیشه پیام و نظر میفرستیم و شما اصلا در صفحه دیدگاه ها درج نمیکنین
اگه لازم هست تا ما هم پول بریزیم به حساب

حسینی دوشنبه , ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

ککا دس ننیت سر دلشو ، اینو رفتنین اعصابشو خورده ، ای صفایی بدبخت هم چی من دسش نی ، ی مدیر خوب بیا جای یزدان پناه همه اینو عوض ایبون انشاالله

ناشناس پنج شنبه , ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۲۱

بمیرم سیت حسینی نیاز ویخ خنک داری….

علی دوشنبه , ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

امیدوارم با رفتن ….سرو سامانی بگیره، تا کی باید اموزش و سلامت مردم بازیچه سیاست بشه

داور پناه دوشنبه , ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

انشالا با رفتن ….همه چیز درست میشه