کد خبر : 4350
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳

شهردار یاسوج استیضاح می شود/ بود و نبود اقلیت در شورای شهر یاسوج

شهردار یاسوج استیضاح می شود/ بود و نبود اقلیت در شورای شهر یاسوج
استیضاح نستهن مقدم شهردار یاسوج به صورت رسمی کلید خورد و برخی از اعضای شورای شهر خواهان استیضاح شهردار شده اند.

شورای شهر یاسوج چند مدتی است که بیش از گذشته گرفتار اقلیت و اکثریتی شده است که هر کدام خواسته ها و اظهار نظرهای خود را قانونی می دانند اما در میان همه این اختلافات سرانجام در سال سوم شورای شهر یاسوج استیضاح نستهن مقدم شهردار یاسوج به صورت رسمی کلید خورد و برخی از اعضای شورای شهر خواهان استیضاح شهردار شده اند.

به گزارش امید مردم ؛ سریال دبناله دار حاشیه های شورای شهر یاسوج تمامی ندارد و در جلسه گذشته این شورا نیز ادامه داشت. شورایی که شاید بتوان آن را ضعیف ترین شورای شهر در تاریخ یاسوج معرفی نمود  به طوری که در سال سوم هنوز نتوانسته است جلسات خود را به صورت رسمی برگزار نماید و تکلیف کمیسیون های آن را مشخص نماید.

آبستراکسیون اکثریت اعضای شورای شهر شاید دلیلی باشد برای ناتمام ماندن و به نتیجه نرسیدن جلسات این شورا،  اما چرا وکلای مردم در پارلمان محلی این گونه به جان هم افتاده اند و حاضر نیستند به وعده های خود در انتخابات شوراها عمل نمایند.

گروه اکثریت که در کمال ناباوری ریاست شورا در سال سوم را از دست دادند از همان روز اول به سمت کمیسیون ها خیز برداشتند تا شاید با در دست داشتن کمیسیون ها بتوانند شکست خود در انتخاب رییس شورا را جبران نمایند و همین باعث گردید تا اختلافات در بین شورا بیش از گذشته خود را نشان دهد.

هر چند که محمد رحیم دهراب پور صف بندی و تقابل بین اعضای شورا شهر را تکذیب می کند و معتقد است که اقلیت و اکثریتی که مد نظر همه است در شورا وجود ندارد اما دیگر اعضای شورای شهر وجد اقلیت و اکثریت در شورا را تایید می کنند و با وجود رسانه های مختلف و انتشار اخبار شورا دیگر اقلیت و اکثریت بودن شورا  امری نیست که بتوان به این سادگی آن را تکذیب نمود.

دهراب پور که درسال گذشته در اقلیت قرار داشت سال جاری و در اندیشه به دست گرفتن ریاست شورا به گروه اکثریت پیوست تا در چند ماه مانده به انتخابات هیات رییسه شورا علیرغم تمام انتقادات گذشته نسبت به شهردار یاسوج ، مدافع سرسخت او باشد و کسی را که الفبای مدیریت شهری را به قول خودش نمی دانست به عنوان مدیری موفق معرفی کند .

هر چند که دهراب پور در رسیدن به کرسی ریاست شورا ناکام ماند اما گروه اکثریت تا کنون با سنگ اندازی در برابر شورا قصد دارند تا روند فرسایشی را در  جلسات شورا ادامه دهند. تقابل بین دو گروه باعث شد تا در جلسات گذشته مسعود خوبانی رئیس شورا شهر از عدم تحویل اتاق ریاست  و امکانات آن سخن به میان آورد و موضوع خودروی شورا که در اختیار کیوان آشنا رئیس قبلی بود و آنرا تحویل نداده بود  مطرح نماید . خودرویی که کیوان آشنا رئیس قبلی شورا  آن را متعلق به شهرداری دانست و اعلام کرد که این ماشین در اختیار شورای عالی استان هاست و در اختیار خودش باید باشد.

اما در این جلسه بود که مسعود خوبانی از توقیف ماشین شورای شهر و انتقال آن به پارکینگ خبر داد و گفت: ماشینی که در اختیار رئیس سابق شورای شهر بود بدلیل تذکرات مکرر تحویل داده نشد و ما ناچار به شکایت از طریق دستگاه قضایی شدیم که از قرار معلوم این ماشین شب گذشته توقیف و به پارکینگ منتقل شده بود که اطلاع پیدا کردیم ماشین توقیف شده در اختیار شهرداری یاسوج قرار گرفته است.

حال به راستی چرا رئیس قبلی شورا شهر از تحویل ماشین به رئیس جدید خودداری کرده است و در نظر داشت که باز هم به عنوان شورای عالی استان این ماشین را در اختیار داشته باشد تا مجبور شوند که از طریق دستگاه قضایی در این زمینه اقدام شود؟ آیا استفاده از یک ماشین برای عضو شورای شهر این قدر ارزش داشت که حرمت و اعتبار شورا به این سادگی به زیر سوال برود؟

اما موضوعی که بیش از سایر موارد در این مدت از نشست  های ناتمام شورا منتشر شده است، نشان از تقابل اقلیت و اکثریت شورا بر سر استیضاح شهردار دارد. گروه اقلیت بر این باورند که در مدت دو سال گذشته شهردار یاسوج نتوانسته است انتظارات شورا در راستای توسعه شهری را در یاسوج اجرایی نماید و همین امر سبب نارضایتی مردم از شورا شده است اما در مقابل گروه اکثریت خود را مقید به دفاع تمام قد از شهردار می دانند. اما با تمام این وجود برای اولین بار است که موضوع استیضاح شهردار یاسوج از سوی برخی از اعضای شورا به صورت رسمی اعلام می گردد تا جایی که علی اکبری تبار عضو شورای شهر مشکل را از شهردار می داند و فرشید نگین تاجی نیز می گوید شهردار باید استیضاح شود.

حال باید ماند و دید آیا اعضای شورای شهر به سوگند خود برای دفاع از حقوق مردم پایبند خواهند بود و به فکر مردم و شهر نیز هستند یا همچنان به اختلافات داخلی خود که بیشتر لج و لجبازی است ادامه خواهند داد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۳
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

شهر‌وند سه شنبه , ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

گروه اقلیت و دکتر نگین تاجی درست میگویند،بر سر منافع مردم نباید معامله کرد،شهردار ناتوان،باید استیضاح شود

سام سه شنبه , ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

… هم مثل …. طایفه پرسته

سام سه شنبه , ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

با طایفه پرستی ….. و ….. شهر پیشرفتی نخواهد کرد