کد خبر : 4367
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷

نوزاد یاسوجی  سوخت تا وزیر به  بیمارستان پاکدشت برود / آقای وزیر آیا یک با یک برابر است / افکار عمومی منتظر واکنش آقای وزیر

نوزاد یاسوجی  سوخت تا وزیر به  بیمارستان پاکدشت برود / آقای وزیر آیا یک با یک برابر است / افکار عمومی منتظر واکنش آقای وزیر
آقای وزیر  آیا نوزاد یاسوجی با نوزدان پاکدشتی تفاوت دارند؟ آیا خون برخی از نوزادان از برخی دیگر رنگین تر است ؟ آیا باید باور کنیم که یک با یک برابر است یا اینکه یک شما با یک واقعی تفاوت دارد؟

آقای وزیر  آیا نوزادان ما با نوزدان پاکدشتی تفاوت دارند؟ آیا خون برخی از نوزادان از برخی دیگر رنگین تر است ؟ آیا باید باور کنیم که یک با یک برابر است یا اینکه یک شما با یک واقعی تفاوت دارد؟

به گزارش صدای دنا؛ امروز سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان دست در جیب و به صورت سرزده به بیمارستان پاکدشت رفت تا از نزدیک وضعیت این بیمارستان و بیماران بستری شده را بررسی نماید. اما این بازدید از یک طرف مایه مسرت و خوشحالی است که وزیر دست به کار شده و سرزده به بیمارستان می رود از طرف دیگر نگران کننده که وزیر بیمارستان های مناطق محروم از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد را فراموش کرده است.

در پی این بازدید و فراگیر شدن موضوع مرگ دلخراش نوزاد در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج به علت سوختگی نامه ای خطاب به وزیر بهداشت از سوی یکی از خوانندگان به  این پایگاه خبری ارسال گردیده است که در زیر می آید.

جناب آقای سعید نمکی

وزیر محترم بهداشت و درمان

خبر بازدید جنابعالی از بیمارستان پاکدشت و به ویژه بخش نوزادان چنان موجب مسرت و خوشحالی شد که در وصف نمی آید. اما پس از خواندن خبر و دیدن تصاویر زجر آور مرگ وحشتناک و دهشت آور نوزاد یاسوجی در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج چنان بغضی گلویم را گرفت که ناخودآگاه مجبور شدم تا دست به قلم شوم و این نامه را به صورت سرگشاده برای جنابعالی بنویسیم .

نمی دانم که این نامه به دستت می رسد یا نه و یا اگر به دستت برسد آیا تاثیری در نگاه جنابعالی به این استان دارد یا خیر اما برای آرام کردن وجدان خودم مجبور شدم که حداقل این نامه را برایتان بنویسم.

جناب آقای وزیر

سه شنبه شب ۱۵ آبان ماه بود که  نوزادی در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج به علت استفاده غیر استاندارد از دستگاه بخور دچار ۲۰ درصد سوختگی شد تا علاوه بر والدین خود، افکار عمومی را نیر جریحه دار نماید و در آه و افسوس بی تدبیری و ضعف مدیریت فرو ببرد.

جناب آقای دکتر

کهگیلویه و بویراحمد استانی غنی است که در سایه ضعف مدیریت و بی برنامه ای دچار محرومیتی شده که این روزها بیش از گذشته سر باز کرده و سلامت مردم محروم این  استان را هدف قرار داده است. ماجرای سوختگی ۲۰ درصدی نوزاد در بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج نمونه ای از محرومیتی است که گریبانگیر سلامت و بهداشت این استان شده است. نوزادی که شاید می  توانست عصای دست پدر و مادرش و شاید هم سرمایه ای توانمند برای این استان و کشور باشد در کمال ناباوری در میان ضعف مدیریت و امکانات در بخش  nicu  با حرارت دستگاه بخور به شیوه ای سوخت که دیدن تصاویر نوزاد وحشت آور و دهشتناک است

جناب آقای وزیر

نوزادی در سایه ضعف مدیریت و کمبود امکانات سوخت تا سرپرست دانشگاه دستور تشکیل جلسه دهد و معاون درمان نیز از تشکیل کمیته تحلیل و بررسی موضوع و سرپرست بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج از برخورد با مسببن این فاجعه خبر دهد اما در کمال ناباوری از عذرخواهی و استعفای هیچ کدام از این مسوولین که مستقیم و غیر مستقیم در بروز این فاجعه انسانی دخیل بوده اند خبری نبود. باید باور کنیم که اگر این فاجعه در استانی دیگر رخ می داد و یا فرزند یکی از مسوولین بود از شبکه های مختلف صدا و سیما پخش می شد و حداقل رئیس دانشگاه، معاون درمان و یا سرپرست بیمارستان یاد شده استعفا می داد. اما اینجا خبری نیست .

جناب آقای وزیر

هر چند که از بازدیدتان از بیمارستان پاکدشت خرسند و خوشحال شدیم اما سوالی که برای افکار عمومی این استان پیش آمده این است که آیا نوزادان ما با نوزدان پاکدشتی تفاوت دارند؟ آیا خون برخی از نوزادان از برخی دیگر رنگین تر است ؟ آیا باید باور کنیم که یک با یک برابر است یا اینکه یک شما با یک واقعی تفاوت دارد؟

جناب آقای دکتر

هر چند که می دانیم که فاصله یاسوج تا تهران زیاد و فرودگاه یاسوج  نیز نیمه تعطیل است و امکان تردد جنابعالی از فرودگاه شیراز تا یاسوج با ماشین می تواند برایتان سخت و زجر آور است اما انتظار داشتیم حداقل پیامی بفرستید و هیاتی را برای بررسی و بازرسی موضوع اعزام نمایید تا حداقل باور کنیم که نوزادان ما نیز برایتان اهمیت دارد.

هر چند که بر این باوریم که این خبر ناگوار به دستتان نرسیده و یا در میان انبوه اخبار ارسالی گم شده و به فراموشی سپرده شده است اما بر اهتمام جدید جنابعالی برای توجه به مناطق محروم و برقراری توازن منطقه ای باور قلبی داریم  و مطمئن هستیم که مسوولین و متولیان دانشگاه علوم پزشکی  استان را در این زمینه مورد بازخواست قرار خواهید داد اما همچنان منتظرتان هستیم که دست نوازشتان را بر سر بیماران  این استان نیز بکشید و مایه دلگرمی مردمانی باشید که امید به عدالت دارند و چشم به راه مسوولینی دلسوز همانند جنابعالی هستند تا دیگر شاهد مرگ نوزادان خود در سایه ضعف مدیریت و بی تدبیری متولیان امر نباشیم.

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس یکشنبه , ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

منتظر باش همچنان😂😂😂😂😅😅