کد خبر : 4427
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸

توپ علوم پزشکی  باز هم در زمین شورای تامین / آقای استاندار سکوت خود را بشکنید

توپ علوم پزشکی  باز هم در زمین شورای تامین / آقای استاندار سکوت خود را بشکنید
استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رئیس شورای تامین استان سکوت خود را بشکند و  با پاسخگویی به افکار عمومی، شائبه ایجاد شده در توضیحات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  را هر چه سریعتر پاک نماید

پایان یافتن زمان ثبت نام نامزدهای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی گمانه زنی ها در باره آمدن و یا نیامدن افراد را به خط پایان رساند تا بیش از گذشته شاهد نشست ها و متینگ های انتخاباتی با عناوین مختلف از جمله برگزاری نشست های پرسش و پاسخ، سرکشی های ایلی و طایفه ای و در برخی موارد خانوادگی به بهانه های مختلف باشیم.

به گزارش صدای دنا؛ از مدت ها پیش تکیه کلام مسوولین استانی و در راس آنها استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عدم دخالت دستگاههای دولتی و مدیران در جانبداری و حمایت از نامزدی خاص بوده است  و مدیران و متولیان را از استفاده از اموال بیت المال به نفع جریان و یا فرد خاصی برحذر داشته اند، تا جایی که عیسی کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد از برخورد قاطع و قانونی با مدیران متخلفی سخن می گفت که این موارد مهم را رعایت ننمایند.

حضور مدیران در متینگ های انتخاباتی  و عدم واکنش جدی استاندار

هر چند که برخی از مدیران و معاونین  دستگاههای اداری استان بدون از در نظر گرفتن توصیه ها و تهدیدهای استاندار کهیگلویه و بویراحمد به صورت علنی و آشکار در نشست ها و متینگ های نامزدهای انتخاباتی که در کسوت نمایندگی استان هم هستند شرکت نموده و تصاویر این مدیران نیز در رسانه ها منتشر گردید اما خبری از برخورد قانونی اقای استاندار با این مدیران منتشر نگردید و همین امر سبب شد تا افکار عمومی احساس کند که فاصله حرف تا عمل بسیار است.

این موضع انفعالی بالاترین مقام اجرایی استان شاید در نظر برخی از افراد چراغ سبزی بود که از سوی ساختمان استانداری روشن گردید تا به قول معروف « توپ و تشر » های آقای استاندار را جدی نگیرند و به کار خود مشغول شوند.

وکیلی و نیم نگاهی به حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا

بعد از این ماجرا بود که به درخواست انجمن اسلامی پیرو خط امام  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، محمد علی وکیلی نماینده تهران و عضو هیات رئیسه مجلس دهم  که برای انتخابات اسفندماه مجلس یازدهم نیم نگاهی به حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا نیز دارد به سالن حکیم جرجانی دانشگاه دعوت شود تا در جمع دانشجویان این دانشگاه به ایراد سخن بپردازد.

آقای یزدانپناه با چنین مدیریتی به مسئول ستاد انتخاباتی تبدیل می‌شوید

جلسه سخنرانی که حواشی بسیار پیدا نمود و در رسانه ها با نگاههای متفاوت مورد نقد و بررسی قرار گرفت. برخی از پلاکاردهایی که در این جلسه به نمایش گذاشته شد حکایت از آن داشت که برخی از افراد این نشست دانشجویی را با متینگ انتخاباتی اشتباه گرفته و موضوعات مطرح شده از سوی دانشجویان و سخنران بیشتر به نشست های انتخاباتی و تقابل دو جریان سیاسی در کشور منتهی گردید. تا جایی که خبرگزاری فارس در تیتر خود این نشست را به « لشکرکشی سیاسی در مراسم روز دانشجو و سخنرانی وکیلی» تعبیر کرد و مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در گفت و گو با فارس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی  استان را در حال تبدیل شدن به مسوول ستاد انتخاباتی می داند و خطاب به وی می گوید:« آقای یزدانپناه با چنین مدیریتی به مسئول ستاد انتخاباتی تبدیل می‌شوید و صلاحیت خود را از دست خواهید داد».

محمد معنوی در این گفت و گو از حضور کارمندان با ماشین های اداری در این متینگ سیاسی پرده برداری و سوالی می کند که « حضور کارمندان با ماشین های اداری در این متینگ سیاسی چه معنایی دارد؟ سیستم‌های نظارتی استان آیا فقط در شعار اقدام می‌کنند ».  مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، حضور افراد همراه مهمانان سیاسی به جلسات دانشجویی را برخلاف مصوبه شورای تامین دانشجویی می داند و می گوید:« … مسؤولان دانشگاه گفته‌اند شورای تامین استان اجازه داده است تبعات آن را باید بپذیرند…» .

پیرمرد و پیزن ۷۰ تا ۸۰ ساله  در نشست مختص  دانشجو

ماجرا به اینجا ختم نشد و دبیر جامعه اسلامی دانشگا ه علوم پزشکی استان نیز تعداد دانشجویان داخل سالن را حدود ۲۰ نفر عنوان می کند و می گوید: برنامه تشکل ها مختص دانشجویان است اما  افراد زیادی از ۲۰ ساله تا پیرمرد و پیرزن ۷۰ تا ۸۰ ساله به شکل‌های مختلفی داخل سالن بودند. مرتضی حسینی در مصاحبه خود این سوال را مطرح می کند که « چه کسی اجازه ورود این افراد را داده بود» . دبیر جامعه اسلامی در ادامه خود پاسخ این سوال را می دهد آنجا که می گوید:« از حراست توضیح خواستیم که چرا وضعیت به این شکل است که گفتند به رئیس دانشگاه گفته بودیم نباید این گونه باشد و رئیس دانشگاه گفته که به هر حال راهی نداریم و اگر درب را ببندیم ممکن است حادثه‌ای رخ دهد. »  حسینی تصریح کرد: « با رئیس دانشگاه صحبت کردیم طبق شواهد و قرائنی که به دست ما رسیده علی‌الظاهر فشار مجموعه استانداری و شورای تامین و فرمانداری و سایر مسوولان استانی باعث می‌شود که رئیس دانشگاه اجازه دهد که درب سالن باز شود.»

دبیر جامه اسلامی، سرپرست دانشگاه را مورد انتقاد قرار می دهد و می گوید:« خود آقای یزدانپناه به خاطر حضور و شرکت در این برنامه در مظان انتقاد است چرا که این برنامه از روال دانشجویی خارج شد و نباید در مقابل فشارهایی که وارد کردند تسلیم می‌شد ».

حضور بیش از ۵۰۰ نفر غیر دانشجو در نشست / مجوز حضور مردم از طرف شورای تامین صادر شد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز بیکار ننشست و  در خبری که تحت عنوان « توضیحات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص سخنرانی دبیر هیئت رئیسه مجلس » در پایگاه اطلاع رسانی وب دا منتشر کرد نیز با تاکید بر اینکه این برنامه صرفا جهت حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی صادر شد  در توضیحات خود اذعان می کند که بیش از ۵۰۰ نفر از مردم  در جلوی سالن حضور یافتند و برای حضور در جلسه اعتراض  نمودند. در بند ۴ این توضیحات ، مجوز ورود افراد غیر از دانشجو به سالن را،  از سوی شورای تامین استان عنوان می کند و  می نویسد:« در این شرایط بود که مسئولین دانشگاه با مسئولین شورای تامین استان و شهرستان تماس گرفتند و از آنها جهت حل این مشکل کمک خواستند. بعد از دقایق کوتاهی، مجوز حضور مردم از طرف شورای تامین صادر شد و جمعیتی که تعدادشان بیش از گنجایش محل برگزاری برنامه بود وارد سالن شدند.»

حال به نظر می رسد که دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز خود به این نتیجه رسیده است که حضور افراد غیر دانشجو که به قول خودشان بیش از ۵۰۰ نفر بوده اند مطابق گفته های مسوول بسیج دانشجویی و همچنین دبیر جامعه اسلامی این دانشگاه خلاف مصوبه بوده است اما در زیر بار فشارها و انتقادات رسانه ها و تشکل های دانشجویی همانند ماجرای برخورد با نیروهای فله ای بکارگرفته شده  توپ را به زمین شورای تامین انداخته اند تا این بار نیز از پاسخگویی به عملکرد خود در این زمینه نیز شانه خالی کنند.

اما به راستی در حالی که استاندار رئیس شورای تامین استان و معاون سیاسی امنیتی او عضو این شورا  و رئیس ستاد انتخابات استان می باشد آیا صدور مجوز برای حضور افراد غیر دانشجو در نشست مختص دانشجویی از سوی آنان صادر شد ؟

آیا آنگونه که مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج می گوید حضور کارمندان با ماشین های اداری در این متینگ سیاسی چه معنایی دارد؟

آیا استفاده از اموال  بیت المال اعم از سالن و پذیرایی و … که باید برای نشست دانشجویی هزینه می شد مورد سوءاستفاده قرار نگرفت؟

آیا در حالی که نشست از دانشجویی به متینگ سیاسی تبدیل شده بود ادامه حضور سرپرست و مدیران دانشگاه در این نشست چگونه توجیح می شود؟

و آیا اگر آنگونه که دبیر جامعه اسلامی می گوید: « این قدر فضا بد می‌شود که بعضی از اطرافیان وکیلی ما را به سمت اتاقی راهنمایی کردند تا لیدرها به ما آسیبی وارد نکنند» و « …جمعیتی اندازه ۵۰ تا ۱۰۰ نفر به اتاق ما حمله‌ور می‌شوند و در این بین فردی هم چاقو در می‌آورد که یک نفر از اطرافیان وکیلی آن فرد را آرام می‌کند…» اتفاقی روی می داد چه کسی مقصر بود و  در صورت بروز اتفاق آیا مسوولین و متولیان باید کاسه «چه کنم چه کنم» را در دست می گرفتند.

آقای استاندار سکوت خود را بشکنید و مردم را امیدوار تر نمایید

به هر حال  سلامت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی  در استان به دستان ستاد انتخاباتی و دیگر متولیان امر سپرده شده است . هر چند که می دانیم که استاندار کهگیلویه و بویراحمد و معاون سیاسی و امنیتی او آنگونه که بارها تاکید کرده اند  حافظ رای مردم هستند و آن را مصداق حق الناس می دانند و تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و بدور از هر گونه شائبه خواهند نمود اما لازم است استاندار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رئیس شورای تامین استان سکوت خود را بشکند و  با پاسخگویی به افکار عمومی، شائبه ایجاد شده در توضیحات دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  را هر چه سریعتر پاک نماید و افکار عمومی  را به تلاش برای صحت و سلامت انتخابات امیدوار نماید.

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.