کد خبر : 4446
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷

وعده های بدون برنامه عوام فریبی است / فریب وعده های تزئین شده نامزدها را نخورید / قانون گریزانی که مدعی قانونگذاری هستند

وعده های بدون برنامه عوام فریبی است / فریب وعده های تزئین شده نامزدها را نخورید / قانون گریزانی که مدعی قانونگذاری هستند
رسانه ها نیز باید بدانند که رسالت آنها افزایش آگاهی های جامعه برای نیل به توسعه است و از انتشار مطالب توهین آمیز و تفرقه افکن که باعث از بین رفتن وحدت و همدلی در استان می شود خودداری نمایند و ابزاری برای ترویج بداخلاقی در جامعه نباشند چرا که دود آن به چشم توسعه استان خواهد رفت.

این روزها در شرایطی پروسه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مرحله بررسی صلاحیت ها در هیات های نظارت استانی شروع شده است که در سایه قانونگریزی مدعیان قانون گذاری شاهد تخلفات قانونی در زمینه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی در فضای حقیقی و مجازی هستیم.

به گزارش صدای دنا،  استان کهگیلویه و بویراحمد سالهاست که  زخم خورده سیاست زدگی شده است و بسیاری از فرهیختگان بخش عظیمی از این  محرومیت را سیاست زدگی می داند که همانند جغد شومی سالهاست که بر این استان چنگ انداخته است.

این استان  امروزه بیش از هر زمان دیگری در چاه سیاست زدگی غرق شده است به طوری که به نظر می رسد هیچ فریادرسی ندارد و هر روز باید بیش از گذشته شاهد سیاست زدگی و به تبع آن محرومیت خود باشد.

فقر، فساد و تبعیض سه مساله اساسی جامعه امروز ایرانی و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد است که سالها پیش از سوی مقام معظم رهبری فریاد زده شد اما گوش شنوایی برای برنامه ریزی و حل این معضل تا کنون پیدا نشده و اگر کاری نیز صورت گرفته بیشتر در حد شعار و برنامه های کاغذی بوده که در عمل نمود آنچنانی نداشته است.

آسیب های اجتماعی از جمله بیکاری، اعتیاد، طلاق و خودکشی و  … محصول بی برنامگی برای کاهش فقر، فساد و تبعیض است که امروزه به هر نقطه ای از کهگیلویه و بویراحمد سر بزنید شاهد افزایش این آسیب ها خواهید بود.

در کنار این معضلات اجتماعی ، حقوق شهروندی، قانون گریزی برخی مدیران ، عدم نظارت بر مصوبات قانونی، سهل انگاری و اهمال کاری در اجرای قانون از سوی برخی از مجریان قانونی، عدم وجود توازن منطقه ای در بودجه و برنامه ریزی، تمرکزگرایی و نگاه یکسان به تمام نقاط کشور در سایه ضعف نمایندگان شهرستانی ، تدوین قوانین بدون توجه به شرایط خاص استانها و مناطق، عدم وجود برنامه دقیق و کارآمد برای واحدهای صنعتی راکد، عدم توجه به ظرفیت پایین تولید در استانهای محروم ، عدم سرمایه گذاری کلان و تاثیر گذار در استان های کم برخوردار، کم توجهی به وضعیت امکانات و شاخص های توسعه ای در استانهای محروم، عدم توجه به مسایل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی در استانهای کوچک و محروم و … مواردی است که باید در قانون گذاری مورد توجه ویژه قرار گیرد. اما آنچه که امروز در استان کهیگلویه و بویراحمد شاهد هستیم رفت و آمد نامزدهای انتخاباتی بر پایه روابط شخصی، قومی و قبیله ای متمرکز شده است و هیچ کدام از نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا کنون برنامه ای تدوین شده و جامع برای  حل این معضلات و مشکلات و اقناع افکار عمومی ارائه نداده است.

نامزدهای انتخاباتی در سایه نبود  احزاب قوی و متمرکز در کشور،  این روزها با تکیه بر مناسبات عشیره ای و روابط دوستانه و فامیلی در صدد افزایش سبد آرای خود هستند و در برخی موارد نیز با ارایه وعده هایی که خارج از توان و وظایف قانونی یک نماینده است در صدد فریب مردم و افکار عمومی هستند.

کسانی که امروز خود را برای قانون گذاری نامزد کرده اند در سایه نبود برنامه و ناتوانی در ارایه برنامه تدوین شده به فریب افکار عمومی روی آورده و با مطرح کردن مباحث و مواردی که در حیطه اختیار و وظایف آنها  نیست  به دنبال تقویت رفتارهای پوپولیستی در جامعه هستند.

وعده های دروغین و  واهی برخی از نامزدهای انتخاباتی فاجعه ای است که سالهای سال بر سر توسعه این استان آوار شده و تا کنون کسی پیدا نشده است که حتی به دنبال آوار برداری از این فاجعه باشد.

نبود برنامه و ناتوانی از ارایه راهکارهای عملی برای حل معضلات و مشکلات باعث شده است تا بازار تخریب و تهمت در فضای های بی در و پیکر مجازی باز شود وبرخی از حامیان نامزدها احساس کاذب برتری را به رخ دیگران بکشند و به خود اجازه دهد که حتی دوستان و همفکران قدیمی خود را با انواع برچسب ها و تهمت ها از میدان به در نماید.

برخی رسانه و شبه رسانه های استان نیز  به عنوان رکن چهارم دموکراسی چنان دچار رخوت شده اند که به جای مطالبه برنامه از نامزدهای انتخاباتی و برای چند بازدید بیشتر، اخلاق حرفه ای را زیر پاگذاشته اند  و نه تنها در راستای تلطیف فضا و بیان مطالبات عمومی مردم در حوزه قانونگذاری و نظارت گامی بر نمی دارند که در برخی موارد خود بانی و باعث ترویج و انتشار تهمت ها و افتراهایی هستند که توسعه استان را هدف قرار داده است.

حال به نظر می رسد نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد به جای شب نشینی و خانه گردی ، برنامه های عملی خود در حوزه قانون گذاری و نظارت بر مصوبات مجلس را ارایه نمایند و از همین حالا به مردم بگویند که در کسوت نمایندگی برای مردم کدام طرح و برنامه را برای خروج از بن بست توسعه نیافتگی در استان طراحی و برنامه ریزی کرده اند؟

به مردم بگویند طرح و برنامه علمی و عملی  آنها برای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله فقر، فساد ، تبعیض، اعتیاد، بیکاری ، طلاق ، خودکشی و … چیست؟

به مردم بگویند که علت توسعه نیافتگی استان در قانون گذاری است و یا در نظارت بر اجرای مصوبات مجلس است و برای رهایی از این معضلات چه برنامه علمی و عملی را تدوین کرده اند؟

به افکار عمومی بگویند در حالی که تبلیغات انتخاباتی در حال حاضر تخلف  قانونی است چگونه و با کدام توجیه ، قانون گریزی می کنند و آیا با دستمال کثیف می توان شیشه را تمیز کرد. کسی که امروز خود پا بر قانون می گذارد و قانون گریزی را ترویج می کند آیا می تواند فردا روزی به عنوان ناظر اجرای قانون باشد؟

در حالی که اصل تفکیک قوا یکی از اصول مسلم قانون اساسی است برخی از نامزدهای انتخاباتی با کدام ماده قانونی ، وعده پست های مدیریتی در حوزه قوه مجریه را می دهند و چرا به صورت شفاف به مردم نمی گویند که انتخاب مدیران در حوزه وظایف آنها نبوده و نیست و صرفا بر اجرای قانون و مصوبات قانونی نظارت می کنند؟

نامزدهای انتخاباتی با توجه به اهمیت  وفای به عهد در دین مبین اسلام، از دادن وعده های توخالی و بدون پشتوانه  برای فریب افکار عمومی مطرح ننمایند چرا که فردا در برابر این مردم و پس از مرگ در محضر باریتعالی باید پاسخگوی وعده های خود باشند و خوب است بدانند که وعده های به دور از منطق و دروغ، توهین به شعور و آگاهی این مردم است.

افکار عمومی و مردم نیز باید بدانند که وعده هایی که از پشتوانه برنامه علمی و عملی تدوین شده برخوردار نباشد وعده ای پوچ و واهی است که صرفا برای فریب افکار عمومی مطرح می شود و از همین روست که مطالبه برنامه تدوین شده از نامزدهای انتخاباتی و بررسی آن با نگاه کارشناسی توسط اهل فن تنها راه انتخاب نامزد اصلح است و گرنه استان کهگیلویه و بویراحمد با شعار و وعده های پوچ و واهی رنگ توسعه را به خود نخواهد دید.

رسانه ها نیز باید بدانند که رسالت آنها افزایش آگاهی های جامعه برای نیل به توسعه است و از انتشار مطالب توهین آمیز و تفرقه افکن که باعث از بین رفتن وحدت و همدلی در استان می شود خودداری نمایند و ابزاری برای ترویج بداخلاقی در جامعه نباشند چرا که دود آن به چشم توسعه استان خواهد رفت.

 

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.