کد خبر : 4488
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۱۸

بویراحمد و دنا؛  ناامید از گذشته، چشم به آینده / تغییردر بهارستان، مطالبه عمومی در بویراحمد و دنا

بویراحمد و دنا؛  ناامید از گذشته، چشم به آینده / تغییردر بهارستان، مطالبه عمومی در بویراحمد و دنا
مردم بویراحمد و دنا  که بیش از دیگران شاهد توسعه نیافتگی ها و در برخی موارد تبعیض ها بوده اند ؛ ناامید  از گذشته ، چشم به آینده دوخته اند

یک هفته دیگر تبلیغات نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی  شروع می شود و نامزدها در زمان قانونی،  برنامه های تبلیغاتی خود را اعلام خواهند نمود. هر چند که شروع تبلیغات در استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت غیر رسمی از ماهها پیش شروع شد و گروهها مختلف سیاسی و  اجتماعی به شکل های گوناگون از جمله نشست های طایفه ای ، خانوادگی ، دید و بازدیدها و سرکشی های منطقه ای، تبلیغات خود را آغاز کرده بودند اما در روزهای پایانی هفته آینده به صورت رسمی تبلیغات انتخاباتی کلید خواهد خورد. انتخاباتی که چهار سال در  سرنوشت این مردم و کشور به صورت مستقیم  تاثیر گذار خواهد بود و به بسیاری از مطالبات عمومی در این نهاد مهم و تاثیر گذار که حضرت امام راحل آن را در راس امور نامیدند پاسخ داده می شود.

به گزارش صدای دنا؛ ناکارآمدی مجلس دهم دیگر امری بدیهی شده است چرا که بسیاری از نیروهای اصلاح طلب که این مجلس را نیز در دست داشتند به ناکارآمدی و ناتوانی این مجلس بارها اذعان و اعتراف کرده اند . مجلسیانی  که در بسیاری از موارد و به ویژه در موضوعات اقتصادی وظیفه اصلی خود که  قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای آن بود را به فراموشی سپردند و بیش از هر زمانی دیگر به مطرح کردن مسایل حزبی و گروهی پرداخته اند تا فشار های معیشیتی بر این مردم بیش از گذشته نمایان شود.

ناکارآمدی مجلس در موضوع افزایش نرخ بنزین و ناتوانی از ارایه طرح بهتر و کارشناسی شده، عدم پیگیری وعده  های دولت در موضوعات اقتصادی و در نهایت  ناتوانی و ضعف در استیضاح و سوال از اعضای اقتصادی کابینه و دهها مورد دیگر باعث شده است تا فشار معیشتی بر مردم بیش از گذشته نمایان شود که این مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد علیرغم داشتن پتانسیل های بسیار قوی برای رفع محرومیت  کاملا واضح و آشکار است.

مردمی که در هر گوشه ای از این استان سر بچرخانند با پتانسیل های  طبیعی و خدادادی فراوانی از جمله نفت، گاز، معدن، آب ، زمین ، جنگل و فرصت های گردشگری برای توسعه روبرو می شوند اما علیرغم وجود این داشته های خدادادی، در تامین معاش خانواده خویش مانده اند و فرزندانشان به علت نبود زمینه کار و اشتغال به افسردگی گرفتار شده اند و همین امر سبب شده است تا آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، خودکشی و … در  این استان افزایش یابد.

استانی که  با  این داشته های خود می توانست نمونه  توسعه یافتگی و پیشرفت در کشور قلمداد شود این روزها در پایین ترین رده های جدول شاخص های توسعه ای قرار گرفته تا نه تنها در توسعه حرفی برای گفتن نداشته باشد که هر روز فاصله اش با سایر استان ها در جدول شاخص های توسعه بیشتر و بیشتر می شود.

قطعا  از دلایل این عقب ماندگی، وکلا و نمایندگانی بودند که نه تنها طرح و برنامه ای برای توسعه نداشتند بلکه حتی  از بیان این معضلات  و مشکلات از تریبون مجلس نیز خسته و ناتوان بوده اند به طوری که در مجلس ساکت و منضبط  و فریادهایشان در استان برای دیگران و خالی نبودن عرصه بلند بود تا بگویند من آنم که رستم بود پهلوان.

آنجایی که فریاد می زدند و در تصویب قوانین و ارایه طرح و مخالفت و یا موافقت با لوایح صدایشان را بلند می کردند و محرومیت این منطقه را فریاد می زدند ساکت بودند و در استان و درمیان مردمی که از انتخاب خود پشیمان شده بودند به جای اینکه ساکت باشند و حرف مردم را بشنوند  و به عذرخواهی بکننند فریاد می زدند و با بلند کردن صدای خود می خواستند ناتوانی های خود در دفاع از حقوق این مردم در مجلس را بپوشانند.

اما فارغ از تمام هیاهوهای تبلیغاتی ، مردم بویراحمد و دنا  که بیش از دیگران شاهد توسعه نیافتگی ها و در برخی موارد تبعیض ها بوده اند  ضعف ها و ناتوانی مدیریتی را بیش از دیگران احساس کردند و ناامید  از گذشته ، چشم به آینده دوخته اند تا با تغییر در کرسی نمایندگی خود در بهارستان، سوسوهای امید را در خود و فرزندانشان زنده نگه دارند و این موضوع  یعنی تغییر در بهارستان به عنوان مطالبه ای عمومی در بویراحمد  و دنا فراگیر شده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.