کد خبر : 4501
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

بویراحمد و دنا زیر چتر وحدت /  وقتی همه به پیروزی ندای وحدت اعتراف می کنند / شکست زر، زور و تزویر در بویراحمد و دنا

بویراحمد و دنا زیر چتر وحدت /  وقتی همه به پیروزی ندای وحدت اعتراف می کنند / شکست زر، زور و تزویر در بویراحمد و دنا
همه باهم و با استعانت از خداوند متعال و نگاه به استواری دنا،  آماده اند تا پیروزی صداقت ، صلابت و وحدت را بر زر و زور و تزویر جشن بگیرند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان های بویراحمد و دنا به مرحله ای حساس رسیده است. ماراتنی که از ماهها پیش شروع شده بود و این روزها به نقطه پایانی نزدیک می شود. اما در این میان آنچه که بیش از همه اذهان عمومی را به خود جلب کرده است ندای وحدتی است که فراگیریش از مرزهای قومی قبیله، منطقه ای، فکری و باورهای سیاسی گذشته است و هر روز شاهد گرایش و پیوستن گروهها با اندیشه های متفاوت به این جریان هستیم به طوری که موفقیت ندای وحدت در این ماراتن دیگر موضوعی نیست که بخواهیم بر آن بحث کنیم.

به گزارش صدای دنا؛ چتر ندای وحدت به غیر از تبعیت از ولایت و پایبندی به نظام هیچ حد و مرزی را نمی شناسد و این کلکسیون  سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی است که چتر ندای وحدت را همانند دنای استوارش، بیش از گذشته زیباتر نموده است.

مردم بویراحمد و دنا که از انحصارطلبی و دگم اندیشی خسته شده اند و در پی توسعه متوازن منطقه ای و دست رد زدن به سینه تمام مرزبندی های کاذب و ساختگی که توسعه در این منطقه را در دو دهه گذشته قربانی نموده است،  به دنبال پایگاهی برای بیان مطالبات خود بوده اند و این روزها چتر فراگیر ندای وحدت را انتخاب کرده اند تا با تمام تخریب ها و تهمت هایی که از سوی برخی کوته نظران به سوی ندای وحدت شلیک می شود با شجاعت و غیرت مردانه که خاصه این استان و منطقه  می باشد سینه سپر می کنند  و با  فریاد « یا مهدی  » دنای استوار را نیز به شرکت در جشن پیروزی  دعوت می کنند.

انسانهای بزرگی که دیگر از فقر، فساد و تبعیض خسته شده اند این بار به تمام شگردهای تبلیغاتی که در برخی مواقع خطوط قرمز را  نیز رد می کنند و با وعده های سرخرمن و یا سوءاستفاده از اعتقادات و باورهای قلبی و دینی  مردم قصد دارند تا عقب گردی را برای این مردم رقم بزنند، « نه » می گویند و یک دل و یک صدا ، به سوی ندای وحدت گرایش پیدا کرده اند تا همه با هم و دست در دست هم به فقر، فساد و تبعیض « نه » بگویند.

مردمی که شایسته بهترین ها بود و هستند، سالها گرفتار به اصطلاح لیدرهایی شدند که صرفا به خود و منافع شخصی می اندیشیدند و وکلای مردم نیز در سایه سوء مدیریت ، ضعف برنامه ریزی و نداشتن مشاورین قوی و آگاه  در بزنگاههای مهم و حساس منطقه ای و کشوری افراط و تفریط را پیشه کردند تا استان کهگیلویه و بویراحمد و بویژه منطقه بویراحمد و دنا همچنان در توسعه نیافتگی درجا بزند و هر روز بیش از گذشته  و با فاصله در آخرین رده  جدول شاخص های توسعه ای قرار گیرد.

اما دیگر مردم بویراحمد ودنا به خوبی دریافته اند که « آزموده را آزمودن خطاست » و راه گذشته راهی پر اشتباه بوده است اما امروز دیگر حاضر نیستند که چنین اشتباهی را تکرار کنند و با پیوستن به ندای وحدت، فریاد مطالبه گری و مقابله با فقر، فساد و تبعیض را سرداده اند.

آنانی که کارنامه عملکردشان در سال ها و دهه ها گذشته با مهر مردودی  رنگین شده است  امروز در مواجه با خواست عمومی مبنی بر تغییر،  تهمت و تخریب را چاشنی کار کرده اند تا با پروپاگاندای رسانه ای، خود را شفیق و دلسوز مردم و موفق نشان دهند اما زهی خیال باطل که این مردم دیگر راه را یافته اند و نه تنها تخریب و تهمت ها اثری بر رای مردم ندارد که چه بسا نتیجه عکس را به دنبال خواهد داشت.

تکرار وعده های سرخرمنی و همچنین استفاده از  ابزارهای زر و زور و تزویر دیگر در برابر سیل هوشمندانه این مردم، ناکارآمد است چرا که از جلیل و سپیدار گرفته تا تنگ سرخ و وزگ، از کبکیان تا لوداب و مارگون، از زیلایی تا سیلاب و کلوار، از دنا تا کاکان ، از سروک و نجف آباد تا علی آباد و چنارستان،  از گنجه ای تا مادوان و بلهزار و از مختار تا یاسوج  همه باهم فریاد « یا مهدی » را سرداده اند و به زیر چتر ندای وحدت در آمده اند و با استعانت از خداوند متعال و نگاه به استواری دنا،  آماده اند تا پیروزی صداقت ، صلابت و وحدت را بر زر و زور و تزویر جشن بگیرند.

دنای سرافراز و بویراحمد علیا و سفلی این بار دست در دست هم نهاده اند تا مردی از جنس خودشان را به عنوان وکیل به بهارستان بفرستند. کسی  که در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی ، اعتقادی و فرهنگی گوی سبقت را از دیگران ربوده است  اما در کمال تواضع و فروتنی، هیچگاه داشته ها و توانمندی های خود را به زبان نیاورد و با عملکرد خود در کنار این مردم ماند و با آنها زندگی کرد. مردی که زجر کشیده سختی ها و رنج های بی شماری است و امروز برای دفاع از حق این مردم، آبروی خود را به میان آورده است و برای دفاع از این مردم در برابر تمام نامهربانی هایی که از سوی  داعیه داران ارزشی گرفته تا مدافعان حقوق شهروندی صورت می گیرد، خم به ابرو نیاورده است و جز خوبی از آنها نخواهد گفت چرا که ندای وحدت بر این باور است که « هر کس بد ما به خلق گوید ما چهره دل نمی خراشیم، ما خوبی او به خلق گوییم تا هردو دروغ گفته باشیم ».

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.