کد خبر : 4696
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۲

گریه روشنفکر بر مزاری که مرده ندارد/ سد تنگ سرخ سودی برای استان ندارد

گریه روشنفکر بر مزاری که مرده ندارد/ سد تنگ سرخ سودی برای استان ندارد
روشنفکر در حالی از رونق اشتغال و تولید در استان با ساخت سد تنگ سرخ حرف می زند که استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سود نداشتن سد تنگ سرخ برای استان سخن می گوید و معتقد است که « ... حتی اگر سد تنگ سرخ تکمیل و آبگیری شود سودی برای ما ندارد ».

«سد تنگ سرخ »، موضوعی که کلید واژه همه نشست های خبری مسوولین بویژه نمایندگان استان در چند سال اخیر بوده است و معمولا نمایندگان استان بویژه شهرستانهای بویراحمد و دنا، پیشرفتهای این سد را یکی از مهمترین اقدامات خود برای توسعه استان و شهرستان معرفی می کنند. هر کدام از آنان  با ادبیات خاص خود چنان از سدتنگ سرخ حرف می زنند که انگار قرار است با تکمیل شدن و آبگیری سد، تمام مشکلات شهر یاسوج و استان حل شود و چنین به نظر می رسد که خوب نمی دانند که میزان بهره وری سد برای بویراحمد تاچه اندازه است.

به گزارش صدای دنا ، اما دراین میان سالهاست که  رسانه ها و منتقدین احداث سد تنگ سرخ، نسبت به معایب این پروژه و نداشتن فایده برای استان بویژه بویراحمد،  نقدها نوشتند و منتشر کردند اما در برابر تمام انتقادات، مسوولین و به ویژه نمایندگانی که تخصیص اعتبار به این پروژه را به عنوان افتخار خود اعلام می کنند، سکوت کردند و پاسخی برای منتقدین نداشتند.

این بار نیز نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در کمتر از پنج ماه مانده به انتخابات، تعدادی از خبرنگاران را به نشست خبری دعوت کرد تا گزارشی از اقدامات و عملکردش را رسانه ای نموده و به افکار عمومی اعلام کند.

روشنفکر مدتهاست که در برابر انتقادات مختلف چه از سوی برخی حامیان و چه از سوی مخالفین و رقبا قرار گرفته و آنگونه که گفته می شود ریزش شدیدی  در بدنه  جریان سیاسی موسوم به « ندای وحدت »  رخ داده و همین امر سبب شده است تا نماینده بویراحمد و همچنین حامیان  او، احساس خطر نموده و در تلاش باشند تا به هر طریق که شده از ریزش بیش از پیش نیروهای ندای وحدتی جلوگیری کنند.

نماینده بویراحمدودنا که خود به خوبی می داند نتوانسته است به شعارهای انتخاباتی  خود جامه عمل بپوشاند و شاید در مواردی نیز برخی بر این  باورند که بر خلاف آن وعده ها عمل شده است،  بر خلاف چهار سال پیش که خود را منتقد وضعیت موجود معرفی می کرد و از دیگران غلط املایی می گرفت، در انتخابات پیش رو باید از شعارها، وعده ها و عملکرد خود دفاع کند. در همین راستاست که  درصدد برآمده است تا با برگزاری نشست های خبری و گفتگو با رسانه ها، خود را موفق نشان داده و گناه ناموفق بودن و عملی نشدن وعده ها را به زمین شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و استان بیاندازد این در حالی است که  باید در چنین نشست هایی غلط های املایی خود را یاداشت نماید و برای تصحیح آن ها،  سیاستی جدید دست و پا کند، چرا که رقابتی سخت در پیش دارد.

نماینده بویراحمدودنا که تخصیص اعتبار به سد تنگ سرخ را به عنوان گل سرسبد افتخارات خود در حوزه بویراحمد عنوان می کند و آنگونه که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) می گوید مهدی روشنفکر  در گفتگو با این خبرگزاری بر این باور است که «… ساخت سد تنگ سرخ به رونق اشتغال، تولید در بخش های مختلف صنعتی و کشاورزی منجر خواهد شد  و دیگر مردم با مشکل کم آبی گرفتار نخواهند بود». روشنفکر در حالی از رونق اشتغال و تولید در استان با ساخت سد تنگ سرخ حرف می زند و تاکید می کند که « …  با احداث این سد می توانیم شاهد آب شرب پایدار برای مردم این منطقه باشیم » که استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سود نداشتن سد تنگ سرخ برای استان سخن می گوید و معتقد است که « … حتی اگر سد تنگ سرخ تکمیل و آبگیری شود سودی برای ما ندارد ».

احمد زاده که شاید اولین مسوولی باشد که به گفته های منتقدین در بهره وری پایین سد برای مردم استان اعتراف می کند اما با صراحت تمام می گوید که تکمیل و آبگیری سد سودی برای استان ندارد و برای حل شدن مشکلات شبکه آب شهرستان بویراحمد باید برای پایین دست سد برنامه ریزی و اعتبار گذاشته شود.  در واقع استاندار « به نام ما و به کام دیگران بودن » سد را بیان می کند آنجا که می گوید: در سد تنگ سرخ ما اعتبار گرفتیم و تلاش می کنیم، شهر شیراز از سد تنگ سرخ سهمیه آب دارد، یک قدم برنمی دارند، نه تلاش می کنند، نه پول می گذارند. اما با این شرایط به نظر می رسد که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قصد ندارند که از اهداف شعاری برای این موضوع دست بردارند.

هر چند که بیان شعاری اهداف سد تنگ سرخ برای مردم استان و بویژه بویراحمد «حنایی است که  دیگر رنگ ندارد» اما هنوز هم نماینده بویراحمد و دنا ، تلاش برای تخصیص بودجه به پروژه ای که سودی برای استان ندارد و حتی شاید باعث خشک شدن آرام آرام بشار پس از آبگیری شود را از افتخارات خود اعلام می کنند. اما او خود  به خوبی می دانند که این گونه افتخارات، نمی تواند پاسخگوی افکار عمومی برای بیان عملکرد نماینده ای باشد که با وعده های فراوان توانست رای و نظر مردم را جلب نماید و چهار سال ردای وکالت مردم در مجلس شورای اسلامی را بر دوش بگیرد. روشنفکر به خوبی می داند که  سد تنگ سرخ سودی برای استان ندارد و پرداختن به موضوع سد تنگ سرخ و تلاش برای تخصیص اعتبار برای  آن، در حقیقت گریه  بر مزاری است که مرده ندارد.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

ناشناس سه شنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۸

عالی