کد خبر : 4769
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰

ثبت نام ۱۷۴ نامزد برای سه صندلی استان در مجلس / ۲۲ بازنشسته برای نامزدی مجلس ثبت نام کرده اند

ثبت نام ۱۷۴ نامزد برای سه صندلی استان در مجلس / ۲۲ بازنشسته برای نامزدی مجلس ثبت نام کرده اند

 رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۷۴ نفر برای  انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ثبت نام کرده اند گفت: ۶۵ نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون، ۶۳ نفر در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی چرام و لنده، ۴۶ نفر در حوزه انتخابیه باشت و گچساران ثبت نام

 رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۷۴ نفر برای  انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ثبت نام کرده اند گفت: ۶۵ نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون، ۶۳ نفر در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی چرام و لنده، ۴۶ نفر در حوزه انتخابیه باشت و گچساران ثبت نام کردند.

به گزارش صدای دنا سید جواد هاشمی‌مهر روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در یاسوج با بیان اینکه همه باید در جهت برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت بالا در استان تلاش کنیم گفت:  تا پایان زمان قانونی ثبت‌نام‌کنندگان  ۱۷۴ نفر در سطح استان داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند و ثبت نام خود را نهایی کردند.

وی افزود:  در مرحله پیش ثبت نام ۴۰۱ نفر در انتخابات مجلس پیش ثبت نام کرده بودند اما از این تعداد ۱۷۴ نفر ثبت نام خود را قطعی کردند.
هاشمی‌مهر  با بیان اینکه ۴ نفر از ثبت نام کنندگان خانم هستند گفت: ۲۲ نفر از ثبت نام کنندگان مدرک دکترا، ۱۳۴ نفر کارشناسی ارشد ، ۸ نفر تحصیلات حوزوی و ۱۰ نفر مدرک کارشناسی دارند.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ترکیب جنسیتی نامزدهای انتخابات مجلس، این گونه عنوان کرد: بین سن ۳۰ تا ۳۵ سال ۱۵ نفر، بین ۳۵ تا ۴۰ سال ۳۹ نفر، بین ۴۰ تا ۴۵ سال ۴۱ نفر، بین ۴۵ تا ۵۰ سال ۱۵ نفر، ۵۰ تا ۵۵ سال ۲۸ نفر، ۵۵ تا ۶۰ سال ۱۷ نفر، ۶۰ تا ۶۵ سال ۱۱ نفر، ۶۵ تا ۷۰ سال ۶ نفر و ۷۰ تا ۷۵ سال هم دو نفر داوطلبی خودشان را برای انتخابات مجلس اعلام کردند.

وی افزود: آمار پراکندگی شغلی نامزدهای انتخابات مجلس در دو دوره مجلس یازدهم و دوازدهم را مشخص کردیم. در مجلس یازدهم افراد بیکار شرکت‌کننده در انتخابات مجلس ۴ نفر بودند که در این دوره یک نفر می‌‍‌باشد. در دوره یازدهم وکیل و قاضی ۳ نفر ثبت نامی داشتیم که در این دوره ۲ نفر هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: پزشک در دوره یازدهم ۴ نفر که در این دوره هم ۴ نفر هستند. روحانی دوره یازدهم یک نفر ثبت‌نامی داشتیم که در دوره دوازدهم ۵ نفر اعلام آمادگی کردند. مشاغل آزاد در دوره گذشته ۶ نفر داشتیم در این دوره ۱۲ نفر ثبت نام کردند. اساتید دانشگاهی در دوره گذشته ۱۱ نفر ثبت‌نامی داشتیم که در این دوره ۱۴ نفر نامزد انتخابات مجلس شدند.

وی ادامه داد: سایر شغل‌ها در دوره گذشته ۴ نفر و در این دوره ۲۱ نفر ثبت نام کردند. فرهنگیان در دوره گذشته ۱۶ نفر نامزد انتخابات مجلس شدند که در این دوره ۲۳ نفر اعلام آمادگی کردند. بازنشستگان در دوره گذشته ۶ نفر و ۲۲ نفر در این دوره ثبت نام کردند.

هاشمی‌مهر اضافه کرد: کارمندان دولت دوره گذشته ۳۵ نفر ثبت نام که در این دوره ۶۷ نفر اعلام نامزدی کردند.

وی بیان کرد: از لحاظ مقایسه تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در چهار دوره نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم، در دوره نهم ۴۸ نفر نامزد انتخابات مجلس شدند که دو نفر آن‌ها خانم بودند. در مجلس دهم ۱۰۸ نفر نامزد انتخابات شدند که سه نفر آن‌ها خانم بودند. در مجلس یازدهم ۹۳ نفر داوطلب شدند که ۴ نفر آن‌ها خانم بودند.

وی گفت: یک زن و شوهر در انتخابات بویراحمد، دنا و مارگون ثبت نام کردند و دو برادر در حوزه انتخابیه گچساران و باشت نامزد انتخابات مجلس شدند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.